• Posvieťme si na to!

Nebojte sa, neupaľujem mačiatka. Vlaste mám doma dve mačky   jednu bielu, jednu čiernu. Som ten druh mierumilovného človeka, ktorý nahlas počúva metal, na polici má položenú katanu a štve ľudí s OCD, pretože knižné série nikdy neradí podľa čísel. Oh, a ako malá som neznášala knihy. Dnes mám za sebou štúdium na Vysokej škole kreatívnej komunikácie a pokračujem ďalej. Budujem si kariéru na tom, že rozoberám, aké sú videohry skvelé. Hej, a sem tam niečo napíšem….

Veronika Šašalová

Blogerka a začínajúca autorka

Moje knihy

L3g3ndy

Ze starých příběhů se rodí nové. A stejně je tomu i u této knihy. Staré příběhy českých legend uchopili nejmladší autoři české fantastiky po svém. Vážně, romanticky, humorně i s varujícím podtextem. Ze spojení starého a nového tak vznikly L3g3ndy, které znovu uvedou v život příběhy o Bivojovi a kanci (tedy vlastně Kanci), Golemovi, pražském Orloji, nikdy nekončící Dívčí válce, ale i ty méně známé, jako jsou Železný muž či příběh zakleté dívky z ulice V Tůních.

Vítejte ve světě fantazie nejmladších autorů, světa, do kterého vstupujete s odvahou poznat nové, ale odejdete s jistotou, že touha vyprávět příběh nikdy neumírá.

Kde si ju môžete kúpiť?

Protipól

Tuhle knihu můžete číst, jak zrovna budete chtít. Od začátku. Od konce. Nebo klidně zpostředka. Budete v ní cestovat z chvil lásky do temnoty a z temnoty do humoru. Je totiž jako život, ktorý s námi také cloumá od pólu k protipólu.

Každý si v ní najde to své, ať už to bude cokoliv a pokaždé se setká s hravostí, nápadem i osobitostí, jakou čtenář v českém literárním světě už prakticky nečeká. Je zkrátka znát, že mladí autoři, kteří touto knihou vstupují na scénu, mají co říct, vědí, ja to chtějí říct, a co víc – mluví jazykem, ve kretém všichni poznáme sami sebe.

Chceš doma Protipól?

Aké je to vydať prvú knihu?

Tak trochu ako vydať svoju minulosť. Kým kniha vyjde, si už niekde inde. Zaujímaš sa o iné veci, pri šťastí aj píšeš lepšie, ale smola. Text je vonku. Veľa ľudí ti povie: „Jedného dňa vydám knihu.“ Väčšina sa nakoniec neodhodlá. Som šťastná, že mám za sebou ten prvý krok. Zároveň vie, čo všetko sa dalo spraviť inak, lenže to sú veci, ktoré sa dajú zistiť len skúsenosťami.

Veronika Šašalová

Blogerka a začínajúca autorka

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?