Trickster | Hra na detektívne anime (recenzia)

Sen každého detektíva je natrafiť na rovnocenného súpera. Keď sa však tanec dobra a zla zvrhne na ničiace tornádo chaosu, nikto si nemôže byť istý, či nebude jeho ďalšou obeťou. Prečítajte si recenziu na nové detektívne anime Trickster.

„Kto, ako malý chlapec, netúžil stať sa detektívom a bojovať so zločinom?“

V meste funguje niečo ako Klub mladých detektívov. Majú vlastnú hackerku, odpísaného policajta, vojnového hrdinu i mladú búriacu sa krv.

Práve tá k nim pritiahne nového člena. Záhadného chlapca, ktorý nemôže umrieť.

Ten im sľubuje im pomoc v boji s ich najhorším nepriateľom- zločincovi s Dvadsiatimi tvárami. Lenže pomoc nebýva zadarmo.

Ak sa mu podarí tento zápas vyhrať, musia prísť na to, ako ho zabiť…

Poďte rýchlo! Ak to stihnete, ešte uvidíte ako sa toto anime plaví do stoky.

Je až neuveriteľné koľko sa toho dá skaziť od projektu, ktorý okrem anime sľuboval mangu, divadelné predstavenie a hraný film.

„Som jedna z málo, čo viac bavil začiatok s jednoduchými detskými detektívnymi príbehmi.“

Ak už sa tvorcovia rozhodli všetky tieto veci prepliesť alebo nie, isté je, že dej pôsobí veľmi náhodne.

Som jedna z málo, čo viac bavil začiatok s jednoduchými detskými detektívnymi príbehmi, ako dones mi naspäť moju vec, môj muž ma možno podvádza.

Príbehy bez hĺbky, no aspoň sľubovali zábavu. Čo čaká ďalej? Ani poriadne neviem. Boj zo zločincom, ktorý rozpráva len v hádankách. Nezmyselné utápanie sa vo vlastných chybách.

 „Kúzelné schopnosti a detektívky, to už tu všetko bolo.“

Jediná kladná vec, ktorá sa mi vybavuje je podpichovanie sa hlavných postáv. Charaktery zas nie sú tak výrazné. Ak aj sa u nich načrtne nejaký príbeh, ďalej sa vôbec nerozvíja. Čo nové teda Trickser prináša?

Práveže nič! Kúzelné schopnosti a detektívky, to už tu všetko bolo.

Ak by som chcela nadprirodzenú detektívku, omnoho radšej siahnem po Erased. Na rozdiel od Trickster má skutočnú hĺbku, napätie a dokonale vymyslenú zápletku.

Ak by som chcela skôr niečo odľahčené ale so zaujímavým charakterom, čaká na mňa Sakurako. Monk, Kosť a Sherlock v jednom! (Beautiful Bones -Sakurako’s Investigation)

„Krásna animácia, ktorá vie miestami vytvoriť naozaj peknú atmosféru.“

Hudba tiež neprináša nič prevratné. Čo je pre mňa sklamanie lebo skladby od Hajaši Júki poznám už z výraznejších a lepších diel ako KiznaiversDeath Parade.

Je mi ľúto, ale dej inšpirovaný detektívnymi príbehmi od spisovateľa Edogawa Rampy minimálne v tomto podaní neznalému divákovi nič neprinesú.

Anime sa stále tvári, že za každou zákrutou prinesie niečo nové a strhujúce, no nikdy sa tak nestane. Jediné čím sa môže pýšiť je naozaj krásna animácia, ktorá vie miestami vytvoriť naozaj peknú atmosféru.

Slabé, slabé, až podpriemerné. Asi tak by som zhodnotila celkový dojem. Prvá polovica anime sa tvárila, že ešte niekam smeruje. Ale tie nádeje sa po druhom openingu rýchlo rozplynuli.

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje dojmy z anime? Aké bolo tvoje detské vysnívané povolanie? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory!

(Ale nezabúdaj vyznačiť spoilery. Nekaz zážitok iným!)

Pozitíva

  • Odľahčený začiatok
  • Krásna animácia
  • Občasné zábavné momnety

Negatíva

  • Divne vybudovaný záporák
  • Rozdiel medzi prvou a druhou polkou série
  • Občasný dojem, že dej je celkom náhodný

Komu sa bude páčiť?

Čo sa týka detektívok, je jedna z najodľahčenejších, aké som kedy videla. Začiatok, ktorý pripomína detskú hru na vyšetrovanie a nakoniec aj mnohým ľuďom pomôže, sa mi celkom pozdával. U mňa začal byť problém, keď sa toto anime začalo brať vážne. Postavy sú nedotiahnuté, dej chaotický. Všetko ostáva na tej osi úplnej priemernosti, no samotný dojem z anime nie je práve najlepší. Nehovorím, že nemôže zaujať a pobaviť, len si myslím, že v rámci detektívok existujú aj lepšie. (spomínané Boku Dake ga Inai Machi- Erased)
4.3

Nič moc

Príbeh (originalita, zábavnosť/hĺbka) - 4
Dej (logický sled, plynulosť, dynamickosť) - 3
Hlavná postava - 4
Vedľajšie postavy - 6

Napíšte komentár

Emailová adresa nebude nikde zverejnená. Okná označené * je povinné vyplniť.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password