• Search
  • Lost Password?

Tokyo ghoul | Séria, ktorá ti ohlodá mäso z kostí

Krásna ukážka toho ako sa môže všetko zvrtnúť, keď knihomol ide na rande! No povedzte, nepodskočí vám srdce, keď si sedíte v kaviarni a zrazu človek, po ktorom už  dlhšiu dobu pokukujete, vytiahne knihu od vášho obľúbeného autora?

V tom návale eufórie je prirodzené na chvíľu zabudnúť, že žijete v nebezpečnom svete, kde príšery žerúce ľudské mäso, chodia medzi vami takmer bez povšimnutia. Dostali meno Ghúlovia.

A bohužiaľ, sľubné rande sa zrazu premení na boj o život, keď sa ukáže, že Kanekiho vysnívaná dáma, je práve jednou z nich.

Akoby zázrakom sa mu podarí tento boj prežiť a ghúlka končí mŕtva. Toto šťastie si však vyberá vysokú daň, keď jediný spôsobom ako chlapca zachrániť, bolo implantovať mu orgány ľudožravej útočnice.

Kaneki sa tak dostáva medzi dva svete, kde ani jedna strana jeho život neakceptuje…

“Jeden z naozaj dobrých aspektov tohto anime je, že za dvanásť dielov si zachováva svoju dynamiku.”

Pri Tokyo Ghoulovi existujú snáď len dva tábory– buď tí, čo toto anime úplne milujú alebo nenávidia, no hádam nikto nepovie: “Bolo to celkom faj.”

“Tokyo ghoul je vyslovene akčné anime s morálnou zápletkou.”

Jeden z naozaj dobrých aspektov tohto anime je, že za dvanásť dielov si zachováva svoju dynamiku, prehnane nevysvetľuje a nesnaží sa vopchať nejaký zbytočne sentimentálny príbeh nejakého ghúla, aby predĺžil dej.

Tokyo ghoul je vyslovene akčné anime s morálnou zápletkou hlavného hrdinu, ktorý bojuje proti dvom svojim ja- ľudským a nadprirodzeným. Uznávam, že občasne je až príliš rozpačitý a melancholický, mne osobne to nevadilo- čítam americké young adult knihy, viem, čo to znamená hrdinka na zabitie a toto ešte stále bola znesiteľná postava.

Máš hrdinov, ktorých nenávidíš? Zabav sa nad knižnými hrdinkami, po ktorých všetci budú vypadať lepšie:

5 dôvodov prečo: Sa má čitateľ chuť ísť občas zakopať. Alebo tam aspoň zakopať hlavné hrdinky

Najhoršia literárna „Hermiona“ | Ako raz všetkým preplo z Twilightu

“Rozhodne tu oceníte animáciu. Krásne farby, svižné súboje.”

Možno ma práve mnohí nepochopíte, no ja som si toto anime poriadne užila! Chápala som aj jeho prehnané morálne zásady, dobrosrdečnosť,  nevadila mi ani jeho sentimentalita a mäkká povaha.

Ak už nič iné, rozhodne tu oceníte animáciu (ak si samozrejme nepozriete úplne strašnú cenzúrovanú verziu. Chvíľu sa nahľadáte, no stojí to za to.). Krásne farby, svižné súboje.

Čo sa týka príbehu, tu vám nemôžem nič zaručiť. Buď vám sadne alebo nesadne. Rovnako sa tak budete musieť popasovať s charaktermi.

Osobne vidím v Tokyo Ghoul veľký potenciál, ktorý by si zaslúžil viac priestoru a ten isto má práve v mange– je mi jasné, že to bude brutálny rozdiel- už sa na to teším! Čoskoro vám už donesiem nejaké prvé pohľady a názory na toto dielo, tak nezabudnite si spraviť čas a pozrieť sa.

Tokyo Ghoul √A

Pokračovanie anime Tokyo Ghoul nadväzuje presne tam, kde prvá séria skončila.

Kaneki – jednooký démon, ktorý odmieta svoju novú identitu a deň čo deň zvádza neustávajúci boj s vnútornou beštiou-stráca pojem o tom, čo je a nie je správne.

Nedávne udalosti značne narušili jeho vnímanie dobra a zla, pričom on sám sa prepadá hlbšie a hlbšie do temnoty.

Aby našiel novú silu a ochránil svojich priateľov, rozhodne sa od nich odísť a vydať sa celkom opačnou cestou plnou krvi a bolesti.

Normálne sa snažím obsahy písať sama, ale môj mozog dostal príliš veľký zaberák, aby dokázal na toto vyprodukovať niečo zmysluplné.

“Tvorcovia sa rozhodli, že vytvoria sami jej pokračovanie bez hocijakej predlohy.”

Keďže minulá séria ostala úplne otvorená, tvorcovia sa rozhodli, že vytvoria sami jej pokračovanie bez hocijakej predlohy.

“Normálne by som to radšej nazvala Tokyo Touka, lebo Kaneki sa za celú sériu okrem pár prestrihoch neukázal.”

V akej hlave skrsol tak stupídny nápad, neviem. No dokázal mi tak znechutiť pomerne celé anime, aj s jeho predošlou sériou.

Normálne by som to radšej nazvala Tokyo Touka, lebo Kaneki sa za celú sériu okrem pár prestrihoch, kde trpel nejakými bolesťami a my sme ho asi mali ľutovať, takmer neukázal.

Môžeme jej aspoň tlieskať, keďže väčšinu času sa teraz snažíme sledovať jej adaptáciu do spoločnosti, a ani raz nedostala amok. Nezačala jesť ľudské jedlo a zvracať! (Čo jej možno ani neprospieva, keď ako jediná mala potrebu na bitevné pole bežať- dobre že nie v spomalených záberoch- takmer tri diely)

“Nezaujímavý dej, pár dobrých vecí, čo sa aj dialo, mierne obchádza logiku.”

Zvyčajne čakáte, že druhé série bývaj horšie, no asi nikto nepredpokladal, že sa dá ísť až o toľko nižšie.

Nezaujímavý dej, pár dobrých vecí, čo sa aj dialo, mierne obchádza logiku. Druhú sériu som dopozerávala len zo zotrvačnosti a masochistického nutkania presvedčiť sa, že sa to časom zlepší. Nie, ľudia… Nezlepší!

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje dojmy z anime? Čítal/a si mangu? Ktorá postava ťa najviac oslovila? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory!

(Ale nezabúdaj vyznačiť spoilery. Nekaz zážitok iným!)
Leave a reply

2 komentáre
  • Prvá séria ma dostala a zamilovala som sa do Kanekiho, ale podobne ako teba, aj mňa tá druhá sklamala. Nepovažovala som to síce za až takú katastrofu, ale na laťku, ktorú nasadila prvá séria sa to nechytalo.

    • Som zvedavá hlavne na remake druhej série. Ten je už aj podľa mangy, takže som na spracovanie vážne zvedavá. Hádam trochu napraví dojmy. Inak sa teším až si konečne dobehnem diely mangy, čo vyšli u nás, potom sa tu isto objaví aj recenzia! 😉

      Ďakujem za komentár!
      (Imaginaria.sk)

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Follow us

Proactively formulate resource-leveling imperatives through alternative process improvements.