• Search
  • Lost Password?

Shingeki no Bahamut: Virgin Soul | Panna hľadá manžela (recenzia)

Ubehlo desať rokov od okamihu, keď povstal ukrutný drak Bahamut a rozsieval skazu. Drak bol nakoniec porazený, ale hrozba, že by sa mohol v budúcnosti vrátiť, celkom nezmizla. Tvorcovia však priniesli do hry omnoho horšieho nepriateľa, ktorý by mohol zničiť svet! Otrasný scenár, nelogické postavy a klišé romantickú zápletku. To by mohol byť koniec, ktorý už anime nerozdýcha…

Behom posledných rokov sa pomery vo svete drasticky zmenili. Bohovia stratili nad ľuďmi všetku moc. Démoni sa stali otrokmi a prebývajú v mestách s úplnou spodinou. Ľudstvo, pod novým kráľom, zažíva nevídaný rozmach. Hlavné mesto kvitne životom, odráža pýchu a márnivosť tých, ktorí vládnu. Práve sem sa s vidinou lepšieho zárobku vydáva hlavná hrdinka-Nina.

“Aby tvorcovia nemuseli meniť názov na Panna hľadá manžela, tak tam niekde nájdeme aj toho Bahamuta…”

Prvé scény prinášajú fanúšikovi presne to, čo od Shingeki no Bahamut: Virgin Soul očakával. Krásnu kresbu, odľahčenú atmosféru, len humoru je akosi pomenej. Síce nemáme tak akčný začiatok, ale komu by vadil pomalší rozbeh, keď Bahamut dostal priestor na viac ako dvanástich dieloch?

Problém je, že ak očakávate skutočné pokračovanie Shingeki no Bahamut Genesis, asi ste si pustili zlé anime. Virgin Soul je skôr divná adaptácia Disney princezien a Shreka, len sa tu nestrácajú črievičky a hlavná hrdinka sa miesto Zlobra mení na draka. Zvyšné diely sa len čaká na „Žili šťastne až do smrti,“ a aby tvorcovia nemuseli meniť názov na Panna hľadá manžela, tak tam niekde nájdeme aj toho Bahamuta…

“Romantika tiahne celé anime…”

Humor sa okliešťuje na hlúpe pomýlenie si dievčaťa s chlapcom, premotivovanosť hlavnej hrdinky a tie roztomilé kyksy, ktoré robíme na začiatku vzťahov. Romantika tiahne celé anime, zatiaľ čo občas v pozadí vzhliadneme náznak zaujímavej zápletky, ktorá sa o pár dielov ukáže ako nepodstatná či nedotiahnutá.

Napätie sa tu buduje len skrz hudbu. Možno by nemé zostrihané scény fungovali raz, ale keď ich človek začne očakávať, emocionálnosť sa z nich pomaly vytráca. Ak by ste sa aj tešili na ďalší diel, podstatné veci vyzrádza už v potitulkových scénach. Preto ak máte pocit, že vám niečo uniklo, prezrite si posledné sekundy minulého dielu. Na tie nadväzuje prvých pár minút nového dielu a potom máte pocit, že sa vlastne zvyšok času nič nedeje. Klišé romantická zápletka urobí aj zo zaujímavej postavy, ako bola Nina, naivku, ktorá sa vie spoliehať len na príval hormónov.

“Len dobrá animácia a pár scén delia Virgin Soul od úplného odpadu.”

Čo je smutné, pretože okrem Niny sa len s pár novými postavami. Naša známa trojica z Genesis sa navzájom už nedopĺňa tak dobre. Posun v charakteroch je logický, ale anime utrpelo tým, že za z nich stali typickí „povojnový hrdinovia“, ktorí nevedia, čo robiť so svojím životom. Postavy ignorujú svoje charaktery, posúvajú dej, nie preto, lebo chcú niečo dosiahnuť, ale preto, lebo štúdiu zaplatili prachy na vytvorenie druhej série.

Myslím, že o celkovom dojme ani nemá zmysel hovoriť. Mierne ho zlepšuje záver, kde som si po 24 dieloch ľúbostného niečoho zažila skutočnú romantiku. Len dobrá animácia a pár scén delia Virgin Soul od úplného odpadu. Nehovoriac o prísľube tretej série, ktorá sa črtá na konci posledného dielu,  a ukazuje nám, že väčšina z deju druhej série bola vlastne v príbehu nepodstatná. Stavia tak celú druhú sériu do pozície bezvýznamného fileru. Mám ešte niečo dodať?

Názov: Shingeki no Bahamut: Virgin soul

Anglický názov: Rage of Bahamut: Virgin soul

Žáner: Akčné / Dobrodružné / Fantasy / Romantické

Dĺžka: 24 dielov ( 24 min )

Rok vydania: 2017

Poznámka: Anime je pokračovanie k Shingeki no Bahamut: Genesis.

Nevideli ste prvú sériu Shingeki no Bahamut Genesis? Mali by ste to zmeniť!

Bahamut je staroveký tvor, ktorý podľa legendy kedysi takmer zničil ľudstvo a celú Zem. Keďže nebol ani démonom ani anjelom, Satan aj Zeus sa rozhodli zapečatiť ho. No teraz neznámy zlodej odcudzil anjelom kľúč od jeho väzenia. Napriek tomu, že celá krajina je v napätí, Favoro si žije svoj život lovcu odmien. Oddáva sa ženám a chlastu, kým nestretne záhadné dievča Amiru, ktorá však ani zďaleka nie je tak nevinné, ako na prvý pohľad vypadá.

V čom je odlišná?

Genesis je omnoho strelenejšia, humor dostáva viac priestoru, zatiaľ čo romantika sa v Genesis pomerne potlačuje. Pre dvanásť dielov má rýchlejší spád, no samozrejme celkom jednoduchý príbeh. Postavy ale spolu fungujú omnoho lepšie. Myslím, že ak ste neskúsili, je čas to napraviť.

Ak ste sa stále nerozhodli, prečítajte si recenziu!

Shingeki no Bahamut: Virgin Soul malo na starosti štúdio MAPPA. Čo ste od nich mohli vidieť? Kakegurui, Yuri!!! on Ice!!!, Zankyou no Terror, Inuyashiki a samozrejme prvú sériu Shingeki no Bahamut: Genesis.

Imaginaria pracuje na tom, aby ste tu objavili recenzie všetkých týchto anime. Kliknutím na obrázok si ich zobrazíte:

Čas na diskusiu. Povedz svoj názor!

Akú sú tvoje dojmi po dopozeraní anime? Ako sa ti páčili nové postavy? Poznáš aj iné anime podľa hry? Napr. Personu či Danganronpu? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory! Ale nezabúdaj vyznačiť spoilery. Nekaz zážitok iným!

Pomohla ti recenzia? Páči sa ti Imaginaria? Zdieľaj! Pomôž vybudovať miesto, kde to žije!

Leave a reply

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Follow us

Proactively formulate resource-leveling imperatives through alternative process improvements.