Shingeki no Bahamut- Genesis | Prežite aj koniec sveta s humorom

Bahamut je staroveký tvor, ktorý podľa legendy kedysi takmer zničil ľudstvo a celú Zem. Keďže nebol ani démonom ani anjelom, Satan aj Zeus sa rozhodli zapečatiť ho.

No teraz neznámy zlodej odcudzil anjelom kľúč od jeho vezenia. Napriek tomu, že celá krajina je v napätí, Favoro si žije svoj život lovcu odmien, oddáva sa ženám a chlastu, kým nestretne záhadné dievča Amiru, ktorá však ani zďaleka nie je tak nevinné, ako na prvý pohľad vypadá.

Každý kto pozeráva anime, pozná tie dlhé začiatky naťahujúce sa ako sopel z nosa, kde sa človek modlí, aby sa začalo niečo diať. Vďaka Shingeki no Bahamut Genesis som konečne videla, že to ide aj inak.

„Už prvá epizóda je preplnená akciou, humorom a skvelými charaktermi, ktoré naozaj tvoria gro tohto príbehu.“

Anime si celkom dobre uvedomuje svojho krátkeho času na rozpovedanie celého príbehu a rozhodne nestráca čas!

prvá epizóda je preplnená akciou, humorom a skvelými charaktermi, ktoré tvoria gro série Shingeki no Bahamut Genesis aj Virgin Soul.

„Svetu chýbal poriadny hajzel, ktorého by sme všetci milovali. Palec hore pre poriadnu zmenu!“

Favoro nie je typický spravodlivý hrdina. Nejde mu o záchranu sveta, nanajvýš tak o vlastné dobro, poriadne jedlo a veľa dobrého alkoholu. Podvádza a klame až sa hory zelenajú. A kvôli kusu zlata by zapredal aj najlepšieho priateľa.

Palec hore pre poriadnu zmenu! Áno, je úžasné, keď hrdina má zmysel pre spravodlivosť a je ochotní pomôcť každému, lenže takých je všade dosť. Svetu chýbal poriadny hajzel, ktorého by sme všetci milovali.  

  „Fantastika tu nie je len ako doplnok romantického príbehu.“ 

Celkovo ma prekvapuje pestrosť charakterov, ktoré sa stihli za tých pár dielov vystriedať.

Amira je síce detstká a pochabá, no vo vnútri to rozhodne nie je žiadna slečinka v núdzi, ktorá potrebuje svojho princa.

Partu doplní aj statočný rytier, ktorý je presným Favorovým opakom. Dobrý samaritán a správny chlap, o akých je v tom svete celkom núdza.

A potom je tu malá lolitkovská čarodejnica Rita, no nenechajte sa miasť. Toto malé dievčatko je mozgom celej Favorovej party divných hrdinov.

„Akcie je všade plno a vážne si myslím, že len málokoho by nechytil humor.“

Veľmi oceňujem aj nepredvídateľnosť tohto anime. Záver ma vyslovene držal v napätí a do poslednej chvíle neviete, ako sa postavy zachovajú.

Zvláštne je, že tak dobrý príbeh a postavy vzišli pôvodne z kartovej hry na mobil. Ak sa však tešíte na niečo podobné, musím vás sklamať. Tá hra má celkovo nálepku prepadák a vážne nechápem, ako tak dobré fantasy anime, vzniklo práve z tohto.

Fantastika tu nie je len ako doplnok romantického príbehu. Akcie je všade plno a vážne si myslím, že len málokoho by nechytil humor. Ak hľadáte niečo oddychové a na zasmiate v zaujímavom fantasy prostredí, Shingeki no Bahamut Genesis je to pravé pre vás!

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje dojmy z anime? Poznáš aj iné anime podľa hry? Napr. Personu či Danganronpu? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory!

(Ale nezabúdaj vyznačiť spoilery. Nekaz zážitok iným!)

Pozitíva

 • Výborné charaktery
 • Chytľaví humor
 • Veľmi odľahčený dej

Negatíva

 • Slabší príbeh, ktorý ale vyvažujú skvelé postavy
 • Humor nemusí sadnúť každému

Komu sa bude páčiť?

Shingeki no Bahamut- Genesis je svojím spôsobom veľmi výnimočné anime. Napriek slabšiemu príbehu som si ho zamilovala práve pre nezabudnuteľné postavy a skvelý humor. Už dávno tu nebola fantasy s takou iskrou. Lenže strelenosť a odľahčenosť tohto anime nemusí sadnúť práve každému. Asi vám neostáva nič iné než ho skúsiť- zamilovať si ho alebo sa k nemu už nikdy nevrátiť. Ja som presvedčená o tej prvej volbe!
7.5

Dobré

Príbeh (originalita, zábavnosť/hĺbka) - 7
Dej (logický sled, plynulosť, dynamickosť) - 7
Hlavná postava - 8
Vedľajšie postavy - 8

2 komentáre

 1. Ah, jedno z nejlepších anime vůbec. První série byla naprosto dokonalá nechyběl humor, a láska byla pouze na pozadí a ne měla tu nejdůležitejší roli a velmi se to vyplatilo, avšak druhá série se od své druhé poloviny řádně zkazila. Naštěstí se vždy můžu znova podívat na Genesis, haha.
  Velmi dobře napsaný článek, souhlasím s nad úplně se vším! ^^

  Odpovedať
  • Ja som stále ešte nedošla do polky. Neviem či je to tým nekvalitným prekladom alebo je tá druhá séria naozaj tak zlá… Príde mi, že vymysleli aj dobré postavy, no nevedia čo s nimi. Celý dej je akýsi silený a práve tá láska, čo sa tlačí do popredia ma veľmi nezaujíma…

   Odpovedať

Napíšte komentár

Emailová adresa nebude nikde zverejnená. Okná označené * je povinné vyplniť.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password