Scarlet | Lov na nebezpečné dievča a nevinného Vlka

Mama mi rozprávala o zlom vlku a dievčatku v červenej kapucni. To som ale nevedela, že vlk v dome babičky nie je to najhoršie, čo ju čaká. Druhé pokračovanie Mesačných kroník. Nechajte sa uniesť touto fantastickou sériou a jej kúzlu klasických rozprávok v podaní, akom ste ich zatiaľ nevideli. Recenzia Scarlet len pre vás!

V tejto knihe sa vrátime opäť k hrdinom z predošlej knihy Cinder (Reneziu nájdete TU!).  Dozvieme sa viac o vláde nášho nového kráľa Kaia aj o osude, ktorý mu prichystala  mesačná kráľovná Levana. A samozrejme nemôže chýbať ani správna dávka romanci.

Ubehlo už pár dní od incidentu v paláci, keď Popoluška stratila na bále nohu. Mediálny rozruch pohltil aj malé francúzske mestečko, nie však mladú Scarlet Benoitovú, ktorá sa na pozadí chaosu snaží vyriešiť zmiznutie jej milovanej babičky.

Scarlet je presvedčená, že je babičku uniesli, aj keď po meste sa šíria chýry, že bláznivá stará babička Benoitová sama utiekla. Keď sa pred jej prahom zjaví jej otec, zbitý a zmučený hlása o samozvanom gangu spravodlivosti, je jasné, že Scarlet čaká nebezpečné zahrávanie sa s Vlkmi.

Ona sama však netuší akú rolu zohrala jej babička v záchrane princezny Seleny, ani to, ako dokáže byť jedno zviera divé a nebezpečné…

Scarlet je kniha, ktorá sa číta sama. Otvoríte na prvej a skončíte na poslednej lusknutím prsta. Mesačné kroniky nie sú úbohé prerozprávanie klasických rozprávok. Kulisy príbehov sú geniálne premyslené a poprepletané s dystropickým svetom po štvrtej svetovej vojne.

„Nové postavy prinášajú do Scarlet neokukanú zábavu. Ich svieže charaktery dokážu aj do ponurejšej atmosféry vniesť svetlo zábavy.“

Čo sa mi páčilo viac ako v predošlej, Scarlet je omnoho menej predvídateľná. Nie len ako postava, no samotná kniha v sebe nosí poriadnu dávku tajomstva. Nové postavy prinášajú zatiaľ neokukanú zábavu. Ich svieže charaktery dokážu aj do ponurejšej atmosféry vniesť svetlo zábavy a preto ich budete milovať!

Priaznivci dlhých psychologických úvah si tu však neprídu na svoje. Žiadne zdĺhavé monológy, dokonca ani rozhovory.

„Hravosť a jednoduchosť jazyka v celej tejto sérií je jej najväčšie plus.“

Scarlet vám pomôže uvoľniť sa a zažiť niečo akčné a nové z pohodlia vášho domova. Práve hravosť a jednoduchosť jazyka v celej tejto sérií je jej najväčšie plus. Ak aj nie ste vášniví čitatelia, no zaujíma vás mierna fantasy s prvkami rozprávok z detstva, nemôžete si vybrať lepšie.

K tomu si isto zamilujete hlavnú hrdinku, ktorá sa nebojí chytiť veci do vlastných rúk, miluje svoju rodinu a za priateľov je ochotná dať prvé aj posledné, ale čo je hlavné, je stále človek

So svojimi chybami, záľubami, neduhmi, vášňami a limitmi, človek ako ste vy či ja. Takže napriek svojej bojovnej povahe sa nedokáže postaviť armáde, ani vyviaznuť z problémov bez škrabanca. Scarlet je dievča, ktoré si ma získalo svojou prirodzenosťou

V poslednej dobe, neviem, čo sa to deje, ale mám tendenciu chytať do rúk druhé diely série, ktoré sú lepšie ako tie prvé… Scarlet postavila latku dosť vysoko a ja len netrpezlivo čakám až si nájdem čas na tretiu časť Cress. Jediné dve chyby,ktoré by som na tejto sérií našla- nemá pevnú väzbu, nikdy nebude vydaná v Slovenčine (dostupná len v českom jazyku)

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje dojmy z knihy? Ktorý pár z mesačných kroník sa ti páči najviac? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory!

Pozitíva

  • Väčšia dynamickosť ako u Cinder
  • Zaujímavejšia hlavná postava
  • Menej predvídateľný dej

Negatíva

  • Nemá pevnú väzbu
  • Len čeština

Komu sa bude páčiť?

Ak už ste dali šancu Cinder, Scarlet vás isto nesklame. Kratšia, napínavejšia a ešte zaujímavejšia! Pre mňa najlepšia časť zo série...
9

Úžasné

Príbeh (originalita, zábavnosť/hĺbka) - 9
Dej (logický sled, plynulosť, dynamickosť) - 10
Autorov štýl - 9
Hlavná postava - 9
Vedľajšie postavy - 8

Napíšte komentár

Emailová adresa nebude nikde zverejnená. Okná označené * je povinné vyplniť.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password