Sakamoto desu ga? | Frajer, ktorého budete milovať

V česko/slovenskej komunite bol Sakamoto často prirovnávaný k One-punch manovi, čo mnohým divákom pripravilo mierne sklamanie. Obidve sú to síce skvelé komédie, ale štýlom ani humorom si vôbec nie sú podobné. Obsah sám o sebe neznie až tak vábne, no je pravda, že je veľmi ťažké opísať anime tohto formátu.

Ak ste ho ešte nevideli, ukážem vám, prečo mu dať šancu. A vy ostatní si zaspomínajte so mnou na frajera, ktorého sme všetci tak milovali!

Sofistikovaný, zdvorilý, vznešený; všetky slová, ktoré popisujú mimoriadne pohľadného a perfektného Sakamota. Aj keď je to len jeho prvý deň na strednej škole, pre jeho jeho šarm, atraktivitu, inteligenciu už odpadlo nejedno dievča a chlapi len žiarlivo dúfajú, že sa mu vyrovnajú. Jeho um ho však rýchlo dostáva do problémov a na ich vyriešenie si často volí tie najzložitejšie cesty.

Sakamoto je mierne iný pohľad na komédiu do školského prostredia. Pravda je, že prišlo len pár momentov, keď som sa naozaj nahlas zasmiala, no to neznamená, že by toto anime neprekypovalo humorom- a to naozaj dobrým humorom!

Isto, asi je to štýl, ktorý sa celkom rýchlo okuká a práve tých pár dielov tomu dodávajú výnimočnosť.

„Sakamoto je mierne iný pohľad na komédiu do školského prostredia.“

Myslím, že ak by vyšla druhá séria, nalákalo by ma ju pozerať odľahčenosť tohto anime, no úrovňou a kvalitou by už bola ďaleko mizernejšia.

„Nerobí divné ksichty, nikam nepadá, len svojou prehnanou inteligenciou rieši problémy vždy tým najkomplikovanejším spôsobom.“

Aj samotný dodatok je už len akási nostalgická spomienka pre fanúšikov, čo to pozerali počas vydávania, no humorom je akási zaostalá) Sakamoto proste musí ostať taký, aký je!

Ono je naozaj ťažké si túto cool, cooler, coolest postavu nezamilovať. Sakomoto totiž nie je sám o sebe vtipný. Nerobí divné ksichty, nikam nepadá, len svojou prehnanou inteligenciou rieši problémy vždy tým najkomplikovanejším spôsobom a napriek tomu, že tak dostáva do rozpakov a údivu svoje okolie, on sám si zachováva chladnú tvár a hlavu.

„Toto anime je originálne hádam vo všetkých ohľadoch.“

Celkovo je úžasná aj prekvapivosť tohto anime. Častokrát si totiž divák vykladá situáciu inak než v skutočnosti je. A postavy vás v tom nechajú do poslednej chvíle.

V podstate, o Sakamotových úmysloch sa často dozviete až na samotnom konci dielu, kde sa všetko krásne vysvetlí. V tom tkvie jej čaro. Možno ešte teraz celkom nechápete, čo tým myslím, no už po prvom dieli, vám to bude jasné.

Toto anime je originálne hádam vo všetkých ohľadoch. Ak máte chuť sa odreagovať a dopriať si chvíle neviazanej zábavy, isto odporúčam. Myslím, že ak sa odhodláte, budete sa hambiť za všetky predsudky, ktoré ste voči tomuto anime mohli mať.

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje dojmy z anime? Akú najvtipnejšiu historku máš zo školy? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory!

(Ale nezabúdaj vyznačiť spoilery. Nekaz zážitok iným!)

Pozitíva

 • Krátke príbehy, ktoré sem tam nadväzujú
 • Originálny a nevšedný typ humoru

Negatíva

 • Je skôr zábavné než vtipné

Komu sa bude páčiť?

Sakamoto je anime, ktoré z komédií stojí za zváženie. Je nevšedné, zábavné a často prekvapujúce, pretože zápletky sa vždy vyriešia inak, než to človek očakáva. Jedna z najlepších komédií zo školského prostredia.
7.5

Dobré

Príbeh (originalita, zábavnosť) - 7
Dej (logický sled, plynulosť, dynamickosť) - 7
Hlavná postava - 8
Vedľajšie postavy - 8

2 komentáre

 1. Příjemné anime, vážně se mi líbilo 😀 pěkný článek!

  Odpovedať
  • Ďakujem krásne za pochvalu Naoki-chan :3 Som vážne rada, že sa článok páčil.
   Sakamoto má proste štýl, čo si budeme klamať 😀 Príjemné je asi vážne lepší výraz než zábavné, ale bolo to dobré anime…

   Odpovedať

Napíšte komentár

Emailová adresa nebude nikde zverejnená. Okná označené * je povinné vyplniť.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password