• Posvieťme si na to!

Slavcon 2017 | Ako bolo pod hviezdnou oblohou a novými priestormi?

SlavCon sa tento rok niesol v duchu zmeny, síce oficiálny slogan znel poetickejšie Pod hviezdnou oblohou. Nebojte sa, napriek minuloročným sťažnostiam na priestory sme sa nepresunuli radšej na lúku pod šíre nebo, ale do nového kultúrneho domu Dúbravka. No a ako to celé dopadlo?

Pre nováčkov, čo o Slavcone ešte nepočuli

Slavcon je jeden z tradičných fantasy festivalov, ktoré sa konajú u nás v Bratislave. Je o niečo menší ako známejší Istrocon či Animeshow, no Slavcon je výnimočný svojou domovskejšou atmosférou a interaktívnymi hrami. Nikde inde nenájdete toľko rôznych workshopov. Fanúšikovia Harryho Pottera si môžu vyskúsiť svoj víkend na Rokforte a milovníci hier a filmov si zažiť obľúbené scénky na živo pri LARPE. Naučíte sa šiť vlastný kostým či brániť ako elegán. Koho lákajú skôr prednášky, môže si vybrať z Fantasy, Sci-fi, Literatúri, Histórie alebo Hier. Ak ste na Slavcone ešte neboli, rok 2018 bude ten správny! A teraz k sľubovanej reportáži…

„Nikde inde nenájdete toľko rôznych workshopov.“

Priestory

Organizátorom opäť dokázali, že síce všetci milujeme čítať o hrdinoch, oni sú pre nás ich stelesnením na Zemi. S novými priestormi Slavcon , podľa mňa, zatienil aj svojich väčších bratov. Pohodlné stoličky a krásne priestranné sály. Bolo jedno, koľko ľudí sa s vami rozhodlo vybrať na prednášku, nikde ste sa netlačili! Aj po celom víkende s upotenými ľuďmi, v sálach bol príjemný dýchateľný vzduch, čo nevedeli vyriešiť ani organizátori na Animeshow. Do toho, Slavcon!

„Všetci milujeme čítať o hrdinoch, oni sú pre nás ich stelesnením“

Prednášky

Ako vždy, moje kroky viedli po línií: „Dozvedieť sa, čo najviac nového.“ Potešila ma zábavná prednáška Katastrofálna fyzika katastrofických filmov či Smrť nosí zelenú.  Zastavila som sa aj na pár rád od spisovateľky Alexandry Pavelkovej a morbídnu prednášku o smrti od Lívie Hlaváčkovej so satirickým názvom „Daj si Airwaves a voľne dýchaj.“ Veď človek musí vedieť, koľko ľudí sa ročne uškrtí pri sexuálnych hrátkach, no nie?

„Veď človek musí vedieť, koľko ľudí sa ročne uškrtí pri sexuálnych hrátkach, no nie?“

Zábava, nákupy a hry!

Dajte mi kávu a ja budem najšťastnejší človek na svete! Kaviarnička na Slavcone je moje obľúbené oddychové stanovisko. Ak ma nenájdete tam, tak isto pri hrách od iHriska. Jediné, čo ma mrzí, že kvôli nabitému programu som nestihla nový stánok s hennou!

„Kaviarnička na Slavcone je moje obľúbené oddychové stanovisko.“

Čo sa týka stánkov, Slavcon bol vždy knižne orientovaný. Tento rok sa mi nepodarilo uloviť žiadny poklad, ale to nevadí. Každý rok dúfam, že sa stánky len rozrastú, možno ten budúci bude to pravé. Príšerná bola len tá hrozná zima v hale. Ľutujem obchodníkov, ktorí tam museli celý deň sedieť.

„Tento rok sa mi nepodarilo uloviť žiadny poklad, ale to nevadí.“ 

Cosplay? Skôr Larp

Slavcon nikdy nebol veľmi cosplayový, no samozreme pár šikovných ľudí sa našlo aj tu. Atmosféru však ľahko doladil stredoveký tábor s lukostrelcami či  Larpový fanúšikovia Mad Maxa. Nezabudnuteľné bolo aj predstavenie šermu doplnené krátkym vtipným príbehom.

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje dojmy z festivalu? Ktorá prednáška sa ti najviac páčila? Čo by si zmenil/a do budúcich rokov? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory!

 

Tento článok napísal:
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Všetky články tohto autora
Napíš komentár

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Tento článok napísal: Veronika Šašalová

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?