• Posvieťme si na to!

Editoriál: Láska na každý deň | Tipy na Valentín

Február má zvláštnu moc na protiklady. Spomíname na prichádzajúcu jar, ktorú už niekoľko rokov nahradzujú kruté decembrové zimy. V jeden deň oslavujeme lásku a nasledujúci je deň osamelých. Je najkratším mesiacom, a predsa raz za štyri roky nám vie darovať jeden deň navyše.

Ak vás desí blížiaci sa Valentín, spomeňte si, že to nemusí byť iba sviatok zamilovaných. Využite tento čas a poďakujete svojim najbližším. Ukážte im, čo skutočne cítite. Oprášte slová ako mám ťa rád/rada, si pre mňa dôležitý/á, som rád/rada, že si súčasťou môjho života. Všetci ich radi počujeme, no málokto má odvahu ich vysloviť. Ja to skúsim, pôjdeš do toho so mnou?

Spomeňte si na starých priateľov, ktorých ste už dlho nekontaktovali. Nezabúdajte na to, že dobré aj bezcenné konverzácie začínajú slovami: „Ako sa máš?“ Viete o tom, že v niektorých jazykoch je táto otázka len prejavom zdvorilosti? Akoby bola slabosť ukázať, že nám niekto chýba a nie všetko sa darí. Už dlho na túto otázku odpovedám úprimne a všímam si, že ľudí to podnecuje k lepšej a otvorenejšej konverzácií.  Ak začnete byť k ostatným úprimnejší, rýchlo vám to oplatia.

„Úhadnete, čo vám nachystal Február?“

Nezabúdajte ani na seba! Urobme si čas na veci, ktoré nám robia radosť. Zbavme sa toxických vzťahov i zvykov a čas na veci, ktoré milujeme, príde sám. Naša predstava o láske začína byť spojená s presladenými vecami, kytičkami a romantikou, pritom ju zabúdame hľadať v jednoduchých gestách, objatiach, úsmeve, v povzbudzujúcich slovách či úprimnej radosti.

Oddelili sme ju dokonca od takých slov ako sebaúcta a sex. Vždy, keď pozeráte na nejaké portály nájdete spojenie Sex a vzťahy, sex a láska. Predtým sa o sexe nehovorilo, pretože išlo o intimitu, potom si zažil svoj mediálny bum a dnes ho zase cenzurujeme, pretože sme z neho spravili svoju temnú stránku.

Preto si nasledujúci týždeň na Imaginarií pripomenie silu lásky vo všetkých podobách. Od priateľstva, po prvé lásky, ale i omnoho viac. Celý týždeň tu nájdete inšpiráciu na knihy, hry, anime, ktoré vás podnietia sa nad mojimi slovami zamyslieť. Želám príjemné čítanie a užite si Február!

Vaša Roni

Tento článok napísal:
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Všetky články tohto autora
Napíš komentár

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Tento článok napísal: Veronika Šašalová

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?