• Search
  • Lost Password?

Editoriál: Láska na každý deň | Tipy na Valentín

Február má zvláštnu moc na protiklady. Spomíname na prichádzajúcu jar, ktorú už niekoľko rokov nahradzujú kruté decembrové zimy. V jeden deň oslavujeme lásku a nasledujúci je deň osamelých. Je najkratším mesiacom, a predsa raz za štyri roky nám vie darovať jeden deň navyše.

Ak vás desí blížiaci sa Valentín, spomeňte si, že to nemusí byť iba sviatok zamilovaných. Využite tento čas a poďakujete svojim najbližším. Ukážte im, čo skutočne cítite. Oprášte slová ako mám ťa rád/rada, si pre mňa dôležitý/á, som rád/rada, že si súčasťou môjho života. Všetci ich radi počujeme, no málokto má odvahu ich vysloviť. Ja to skúsim, pôjdeš do toho so mnou?

Spomeňte si na starých priateľov, ktorých ste už dlho nekontaktovali. Nezabúdajte na to, že dobré aj bezcenné konverzácie začínajú slovami: „Ako sa máš?“ Viete o tom, že v niektorých jazykoch je táto otázka len prejavom zdvorilosti? Akoby bola slabosť ukázať, že nám niekto chýba a nie všetko sa darí. Už dlho na túto otázku odpovedám úprimne a všímam si, že ľudí to podnecuje k lepšej a otvorenejšej konverzácií.  Ak začnete byť k ostatným úprimnejší, rýchlo vám to oplatia.

„Úhadnete, čo vám nachystal Február?“

Nezabúdajte ani na seba! Urobme si čas na veci, ktoré nám robia radosť. Zbavme sa toxických vzťahov i zvykov a čas na veci, ktoré milujeme, príde sám. Naša predstava o láske začína byť spojená s presladenými vecami, kytičkami a romantikou, pritom ju zabúdame hľadať v jednoduchých gestách, objatiach, úsmeve, v povzbudzujúcich slovách či úprimnej radosti.

Oddelili sme ju dokonca od takých slov ako sebaúcta a sex. Vždy, keď pozeráte na nejaké portály nájdete spojenie Sex a vzťahy, sex a láska. Predtým sa o sexe nehovorilo, pretože išlo o intimitu, potom si zažil svoj mediálny bum a dnes ho zase cenzurujeme, pretože sme z neho spravili svoju temnú stránku.

Preto si nasledujúci týždeň na Imaginarií pripomenie silu lásky vo všetkých podobách. Od priateľstva, po prvé lásky, ale i omnoho viac. Celý týždeň tu nájdete inšpiráciu na knihy, hry, anime, ktoré vás podnietia sa nad mojimi slovami zamyslieť. Želám príjemné čítanie a užite si Február!

Vaša Roni

Written by
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Či je to klasika, fantastika, alebo detektívka, venujem sa všetkému. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

View all articles
Leave a reply

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Written by Veronika Šašalová

Follow us

Proactively formulate resource-leveling imperatives through alternative process improvements.