Záhadný hovoriaci tvor vraví, že osud sa dá zmeniť. Treba s ním uzavrieť zmluvu a stať sa magickým dievčaťom a splní ti akékoľvek želanie. Nenechajte sa však zmiasť! Madoka Magica je živým dôkazom toho, že to najväčšie zlo sa často ukrýva pod obalom, tých najkrajších vecí…

Tmavovlasé dievča na pokraji svojich síl očividne prehráva zápas s temnotou a Madoka nemá veľa času.

Zvláštny sen, ktorý sa jej tej noci sníval dočista zmení jej osud, keď sa na druhý deň v škole objaví nová spolužiačka, ktorá vypadá presne ako dievča zo sna a zdá sa, že Madoka jej vôbec nie je cudzia.

Dievča za ňou prišlo so zvláštnou prosbou- a to, aby na svojom živote nič nemenila. Madoka jej slovám nechápe, až kým nestretne roztomilého tvora Kyubeyho, ktorý jej naozaj ponúka splnenie akéhokoľvek želania.

Každá mágia má však svoju cenu a na protiváhu každé magické dievča, musí upísať svoj život proti boju s mocnými čarodejnicami. Dobre si to treba zvážiť. Mohlo by sa stať, že magické dievčatá zaplatia za svoje želenia viac, než predtým vôbec plánovali… 

„Sladký dojem sa vytratí už po pár dieloch, keď hrdinky jedna po druhej začnú umierať v krvavých jatkách…“

Myslím, že väčšina z vás na tom bude ako ja. Pôvodne si to nebude chcieť ani pozrieť. Sladká kresba vo mne vzbudila dojem, že by to síce mohlo byť pekné, no mňa moc detské, romantické, bez prílišnej akcie. Také to rozprávkové, kde dobro zvíťazí nad zlom a všetci spolu žijú šťastne až do smrti.

„Najsilnejším aspektom je psychologická prepracovať, rozvinuté charaktery a nečakané zápletky.“

Tento sladký dojem sa vytratí už po pár dieloch, keď hrdinky jedna po druhej začnú umierať v krvavých jatkách… Madoka síce nie je krvavé anime, no zaručím vám, že každý smrť s vami pohne a zanechá vám mráz na chrbte.

O to viac, keď sa táto krásna kresba dostane do styku s tak krutým a nenásytným svetom. Madoka možno vypadá ako pre malé deti, no pustiť to mne v tom veku, mala by som problém po nociach spať…

Napriek prvotným dojmom, najsilnejším aspektom je psychologická prepracovať, rozvinuté charaktery a nečakané zápletky. Často to spôsobuje práve tá sladká kresba, ktorá vás núti zabudnúť, že je to vážne, a potom sa vytasí s niečím krutým, aby vám to mohla zabudnúť rovno do chrbta.

„Animácie je veľmi zvláštna. Prostredia bludísk a čarodejníc sú robené takou nezvyčajnou technikou.“

Počas anime budete mať možnosť zoznámiť sa s každým magickým dievčaťom, jej snami, postojmi a minulosťou, aj s rozhodnutiami, ktoré ich viedli do tejto slepej a nekonečnej vojny s čarodejnicami.

Mahou Shoujo Madoka Magica nám práve ukazuje, ako sme mi ľudia ochotní sa zapredať za maličkosti či niekedy v snahe spôsobiť dobro, konáme ešte väčšie zlo.

Animácie je veľmi zvláštna. Prostredia bludísk a čarodejníc sú robené takou nezvyčajnou technikou, akoby všetko bolo nakreslené na papieri len ceruzkou…

„Zatiaľ, čo v zahraničí sa Madoka Magica teší veľkej popularite, u nás ešte nie veľmi známa.“

Popravde, dosť dlho som si na tento bod zvykala, a kým ma Madoka k sebe nestiahla, mala som s tým značné problémy. Teraz viem, že to nie je náhodné a celé to robí anime len zvláštnejšie, no chcem vás na to dopredu varovať…

Hudba je tu úplne úžasná! Niet divu, keď ju robili tí istí ako pre Fate/zero. Ak sa máte na čo tešiť, tak je to práve výber hudby, ktorý scénam dodáva tú správnu atmosféru.

Zatiaľ, čo v zahraničí sa toto anime teší veľkej popularite, u nás ešte nie veľmi známe. Preto dúfam, že po tejto recenzií, to mienite zmeniť! Veď toto „roztomilé“ dielo je od tvorcu, ktorý ma na svedomí také zvrátenosti, ako Kara no Kyoukai, Fate/Zero, Black Lagoon, Psycho-Pass či vizuálnu novelu Sayo no Uta.

Vrelo odporúčam, verte mi, že nebudete ľutovať. No ak sa podarilo mojej recenzií vás presvedčiť, vystríham vás pred posledným nebezpečenstvom– nezapínajte Shirai! Radšej si nájdite extrené titulky, ak si nemienite toto anime znechutiť. Preklad spraví veľa! A bola by škoda, keby váš kameň úrazu bolo práve toto…

/人◕‿‿◕人\ Želáš si niečo?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje dojmy z anime? Poznáš ostatné diela od tvorcu Madoky? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory!

(Ale nezabúdaj vyznačiť spoilery. Nekaz zážitok iným!)

Pozitíva

 • Kresba, ktorá potrhuje atmosféru a dej
 • Psychologicky prepracované charaktery
 • Prekvapivý a nepredvídateľný dej

Negatíva

 • Ľudia majú predsudky voči kresbe

Komu sa bude páčiť?

Roztomilosť, vie byť zradná. To vám dôjde už po pár dieloch. Dielo od geniálneho tvorcu Kara no Kyoukai, Fate/Zero, Black Lagoon, Psycho-Pass či vizuálnu novelu Sayo no Uta. Už z tohto vám môže byť jasné, že Madoka je pre všetkých milovníkov psychologických a zložitých anime. Nechýba akčnosť ani skvelé charaktery. Netreba opomínať úžasnú hudbu, ktorá vám privodí zimomriavky na chrbte. Proste dokonalosť Madoky musíte vyskúšať na vlastnej koži. Budete milo prekvapení!
9.5

Úžasné

Príbeh (originalita, zábavnosť/hĺbka) - 10
Dej (logický sled, plynulosť, dynamickosť) - 10
Hlavná postava - 9
Vedľajšie postavy - 9

4 komentáre

 1. Ach, ano, ano. Roztomilost a zdánlivá nevinnost tě občas může přivést do hrobu. Doslova. Obvykle to, co se jeví jako neškodné, sladké a čisté, je ve skutečnosti… ehm. A tak.

  Dost mě to zaujalo, může to být fajn. Jistě pouvažuju nad tím, že si to stáhnu, pokud se už rozhodnu na nějaké anime kouknout. Aktuálně to je fakt jen Boruto, a na ničem jiném se nezdržuju, no. Spíš sleduju doramata nebo filmy nebo tak. Ale toto by mohlo být zajímavé zpestření.

  Díky za tip.

  Odpovedať
  • Ďakujem krásne za komentár, iste pribudnú aj ďalšie tipy 😉

   Verím, že Boruto je fajn. Toto asi bude úplne iná šálka kávy. Ak chceš niečo vážne psychologicky prepracované, Madoka je to pravé. Boruto je asi väčšia sranda, toto má od niečoho príjemného a zábavného veľmi ďaleko… Zato ťa to donúti trochu popremýšľať o citoch, svete a pochybovať o prvom dojme. V recenzií som už prezradila viac ako dosť, nechcem ísť nad rámec, ale toto je jedno z tých anime, čo by človek aspoň raz mal vidieť.
   Má iba 12 dielov, to zvládneš celkom rýchlo. Ak ťa to chytí, tak aj za jeden dva večery a oplatí sa ti to…

   Odpovedať
   • Po prvni serii bych ale doporucila jeste film, ktery hezky navazuje na prvni serii.

    Odpovedať
    • Viem, že to má aj film. Ja som si ho aj pustila a práveže mi tam prišlo zo začiatku veľa časových nepresností a tak som si povedala, že si nebudem kaziť zážitok zo seriálu, ale údajne sa všetko vysvetlí, takže tomu dám ešte šancu 😉 Poviem potom ako to dopadlo.

     Ak sa ti páči tento štýl, odporúčam ešte Gakkogurashi (http://imaginaria.sk/gakkogurashi-recenzia-anime/), nie to podľa mňa až ak prepracované, no má to dobré a silné momenty, hlavne ak si to pozrieš s tým, že nepoznáš dej…

     Odpovedať

Napíšte komentár

Emailová adresa nebude nikde zverejnená. Okná označené * je povinné vyplniť.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password