• Posvieťme si na to!

Som mačička Pusheen: Užívaj si život ako mačky!

Rozmýšľali ste niekedy, aký by bol život v koži vášho štvornohého miláčika? Vymeňte rúčky za labky a zoznámte sa s rozkošnou mačičkou Pusheen, ktorá vám opäť ukáže, ako správne žiť.

A to hneď v niekoľkých lekciách: Som mačička Pusheen, Čo by ste mali vedieť o mačkách, Ako žiť, Stormy (jej huňatá mladšia sestrička), Rok v živote Pusheen a Poďakovanie.

Pusheen vždy vie, kedy je ten správny čas na oddych, menšiu desiatu, hru s priateľmi alebo skrášľovanie sa, a preto sa nás neznalých pokúsi čo-to naučiť.

Tento raz sa však presunula z internetovej podoby na papierové stránky. Konečne aj v slovenskom jazyku!

V prvej časti Som mačička Pusheen sa vám ako pravá dáma pekne predstaví. Povie vám o svojom dokonalom víkende a obľúbených činnostiach. Stormy vás vpustí do svojej ríše fantázie, o akej mnohí môžu len snívať, a zakrúti Pusheeniným svetom. Keby som vedela, že mačky majú taký zábavný život, už by som sa nikdy nechcela znovu narodiť človekom.

„Majitelia týchto úžasných stvorení musia len súhlasne pokyvovať hlavou nad pravdivosťou príbehov.”

Druhú časť knihy venuje téme Čo by ste mali vedieť o mačkách. Ak ste niekedy uvažovali nad kúpou mačky, mali by ste si ju prečítať. A viete, čo je na čítaní Pusheen najlepšie? Ani vás to nebude stáť veľa námahy. Stačí si pozrieť dvesto strán krásnych obrázkov!

Možno si hovoríte, že som blázon, keď recenzujem obrázkovú knižku pre deti. Pusheen si vás ale musí získať svojou zábavnosťou a pravdivosťou príbehov. Verte, že majitelia týchto úžasných stvorení len súhlasne pokyvujú hlavou.

„V Pusheen je tak trochu z každého z nás.“

Ja sama mám doma dvoch mačacích nezbedníkov a často si hovorím, že by si s Pusheen parádne rozumeli. Tiež radi papkajú, tvária sa roztomilo a ani ich to nestojí veľa námahy. Skúšajú lotroviny alebo mi ukazujú svoj talent, vyvaliť sa na miesto, kde môžu každému zavadzať.

Claire Beltenová vytvorila niečo neodolateľné a teraz môj počítač okupuje asi päťdesiat vrtiacich sa gifov s malou zavalitou mačkou. Pridajte k tomu knihu a vážne ma môžete volať bláznom. Myslíte si, že som sama?

Táto mačacia slečna si získala osem miliónov priaznivcov na facebooku, vlastné emotikony aj web stránku. Kto si po dnešku ešte spomenie na Hello Kitty? 

„Ak si ešte stále myslíte, že obrázková kniha je len pre deti, veľmi sa mýlite.”

A keď už si myslíte, že Pusheen vás nemá čím prekvapiť, odniekadiaľ sa vynorí Stormy a prevalcuje vás svojou mačiatkouskou naivitou. Ak si ešte stále myslíte, že obrázková kniha je len pre deti, veľmi sa mýlite.

V Pusheen je tak trochu z každého z nás, prebúdza spomienky na detské ja a bude vás to stáť veľa námahy, aby ste odolali jej čaru. Čo viacej dodať? Hádam už iba – purr, purr, purr!

Tento článok napísal:
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Všetky články tohto autora
Napíš komentár

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Tento článok napísal: Veronika Šašalová

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?