• Search
  • Lost Password?

Scarlet: Dievča, ktoré sa zahrávalo s Vlkmi

Mama mi rozprávala o zlom vlku a dievčatku v červenej kapucni. To som ale nevedela, že vlk nie je to najhoršie, čo sa babičkinom dome skrýva. Scarlet opäť otvára príbeh zmiznutej princezny Seleny a nechcene sa vrhá do boja, na aký sotva bola pripravená.

Scarlet je presvedčená, že je babičku uniesli, aj keď po meste sa šíria chýry, že bláznivá stará babička Benoitová sama utiekla. Keď sa pred jej prahom zjaví jej otec a hlása o samozvanom gangu spravodlivosti, je jasné, že Scarlet čaká nebezpečné zahrávanie sa s Vlkmi.

Ona sama však netuší, akú rolu zohrala jej babička v záchrane princezny Seleny, ani to, ako dokáže byť jedno zviera divé a nebezpečné…

Scarlet je omnoho menej predvídateľná než Cinder.

Možno ste už počuli o Mesačných kronikách. Séria prezlieka klasické rozprávky do nového sci-fi kabáta a vytvára tak unikátny svet s náznakmi dystopie. Druhý diel  sa opäť číta sám. Otvoríte na prvej a skončíte na poslednej lusknutím prsta. Scarlet je ale omnoho menej predvídateľná než Cinder. Nie len ako postava, no samotná kniha v sebe nosí poriadnu dávku tajomstva.

Scarlet je sympatická mladá hrdinka, ktorá sa nebojí vziať veci do vlastných rúk. Na druhej strane dobre vie, že nie je žiadna superhrdinka, takže sama určite nepremôže armády vojakov, ani nevyviazne z bojov bez škrabanca.

Práve hravosť a jednoduchosť jazyka je jej najväčšie plus

Nové postavy prinášajú zatiaľ neokukanú zábavu. Ich svieže charaktery dokážu aj do ponurejšej atmosféry vniesť svetlo zábavy, a preto ich budete milovať! Ak ste milovníci pekných úvah a dlhých monológov, to tu isto nehľadajte.

Scarlet vám pomôže uvoľniť sa a zažiť niečo akčné a nové z pohodlia vášho domova. Práve hravosť a jednoduchosť jazyka v celej tejto sérií je jej najväčšie plus. Ak aj nie ste vášniví čitatelia, no zaujíma vás mierna fantasy s prvkami rozprávok z detstva, nemôžete si vybrať lepšie. Scarlet postavila latku dosť vysoko a ja len netrpezlivo čakám až si nájdem čas na tretiu časť Cress

Written by
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Či je to klasika, fantastika, alebo detektívka, venujem sa všetkému. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

View all articles
Leave a reply

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Written by Veronika Šašalová

Follow us

Proactively formulate resource-leveling imperatives through alternative process improvements.