• Posvieťme si na to!

5 dôvodov prečo: Sa má čitateľ chuť ísť občas zakopať. Alebo tam aspoň zakopať hlavné hrdinky

Čo by sme pre našich knižných priateľov neurobili? Prebdieme celú noc aj za cenu kruhov pod očami. Odmietneme zábavu, len aby si s nami spravili príjemný večer pri blčiacom ohni. Zatvoríme sa do izieb, kde nám ticho rozprávajú svoje tajomstvá. Kniha je častokrát aj mojim najlepších priateľom. Veď kto by nemal rád sexy mladú hrdinku bojujúcu so zločinom? Ale sú momenty, keď mi za to ani jedna z nich nestojí…

 

Dokonalosť sama

Neviem ako vy, ale radšej budem čítať o hnusných sebeckých potvorách, ako o dokonalých pipkách bez štipky sivej hmoty. Že niekomu vyzabíjala rodinu? Je to totálna mrcha, čo rozdrvila iným srdce na prach? A nie je to jedno? Je krásna, vtipná, inteligentná a všetci predsa vieme, akými ťažkými rozhodnutiami si musí chúďa prechádzať. Život sa jej rúca pre očami, a tí zmrdskí sexi chalani jej nie a nie dať pokoj…Tak prečo by sme jej neodpustili?

Hrdinky s vlastným háremom

Prvé miesto by určite mohla zaujať Zoye zo Školy noci. Kto čítal aspoň prvé dva diely, vie, o čom hovorím. A bude to horšie. O mnoho horšie! Okolo Zoye sa točí čoraz viac a viac chalanov. A už ani neviem presne, ale ak s niektorým z nich náhodou nič nemala tak si ich spolu predstavovala aspoň vo svojich myšlienkach alebo si zamilovanosť nebodaj už odkrútila v minulom živote (to nebol vtip, to sa fakt stalo!).

Na ďalšie stretnutie: „Kto ešte nespal so Zoye“, sa asi dostaví už len Damein a arcibiskup. Určite by najradšej pretiahla aj jeho, nebyť tej šikovnej výhovorky, že Damein je vlastne gay. (Nie, ja mu ten šikovný vzťah s Jackom neverím).

A musíme uznať, že Zoye nebola práve z tých, čo stála v prvom rade, keď nám Boh vlieval do hláv rozum. Ale preto, že je taká skvelá, ako to už u týchto typu hrdiniek býva, okamžite získava priateľov, ktorých jej predstavia prvý deň v škole. Veď ľudia bežne skončia s ľuďmi, ku ktorým ich proste hodia..

Presladené páriky až z toho bolia zuby

Tiež ste si mysleli, že symbolom večnej lásky a vášne je ruža? Ak nie, ste tí šťastnejší. Pretože tým symbolom sú tulipány! Na Ever (séria The Immortals) síce nečakajú zástupy chalanov, nemusí ich odháňať metlou, liezť kvôli nim na stromy, ale v tomto prípade stačí jeden, aby ste museli vzdychať nad celou knihou.

Malá vysušená kvetinka, ktorá sa zázračne prebúdza k životu až si ju opäť nájde jej nesmrteľná láska Damen. Ako inak, keď Damen na ňu čaká už stáročia, po celé jej reinkarnácie…Počkať? Nebola to Luce a Daniel? Povedala by som, že tu by sa mal niekto poobzerať po autorských právach, pretože tieto knihy Nesmrteľní a Pád sú takmer rovnaké.

Medzi oboma párikmi vznikla láska ešte dávnejšie, než ste vy vôbec vstúpili do deja. A tá trvá a trvá. A nikdy sa nenapĺňa. Som dievča. Logicky aj mňa občas premôže romantická stránka. Predstava o mužovi, ktorý na mňa čaká tisícky rokov a hľadá ma každý smrteľný život. Lenže to, čo vytvorili autorky medzi týmito dvoma párikmi je až…povedzme si na rovinu…Desivé.

Pre lásku by aj život dali

Mám rada Twilight. Teda, aby som sa opravila. Mala som rada Twilight. Robila som si maratóny filmov- a znepríjemňovala tak každodenný život svojho otca. Stále mám na poličkách vystavené všetky štyri knihy + novelu o Bree Tenerovej.

Čo sa čudovať? Tie obaly sú krásne. Zo začiatku mi tá myšlienka o ich večnej láske prišla krásna. Teraz, s odstupom času, mi to už nepríde také dobré. Bella je asi tak zaujímavá ako biela stena. Edward, stredoškolský idol žien, podľahne rytierskemu komplexu a obetuje svôj život, aby vôbec Bellu uržal nažive.

Prečo?! Mne stejky tiež voňajú, ale neplánujem hneď obrad pod holým nebom. Nedokážem čítať myšlienky ostatným a nezošaliem z toho. Nebudem sadať na motorku, ani sa nepokúsim utopiť skokom z útesu, len aby som na okamžik pred smrťou videla tvár svojho chutného frajera.

Vážne by bolo obyčajné dievča ochotné zahodiť celý život a chcelo sa stať upírom? Ja áno. Ale z iných dôvodov…

Chúďatká typu chcem ho, ale nemôžem ho mať…

Ja viem, mne asi nik nevyhovie! Ale ak po celý dej počúvate, ako preňho nie je dosť dobrá. Má na lepšiu, ale on hlupák sa zahadzuje s ňou….Prečo hlavná hrdinka nikdy neodtiahne, nenájde si poriadneho stroskotanca a spolu sa neodsťahujú do škatule pod mostom? Také niečo ešte nik nenapísal!

Chcete iný variant tohto príbehu? Hlavnej hrdinke ešte sebavedomie nekleslo na bod mrazu a vonku práve vybuchla atómová bomba. A keďže zaľúbencom práve ich príbeh neskončil tragickým koncom, boli donútení postarať sa o obnovu ľudstva.

Pozor! O dva bloky ďalej však dýcha ešte jeden živý chalan a tak sa hlavná hrdinka môže opäť ocitnúť v tak obľúbenom romantickom trojuholníku. No kým dilemu vzťahu nevyrieši so súčasným frajerom, ešte spolu nemôžu nič mať. Zatiaľ…

Aké knižné hrdinky nemôžete vystáť vy? S akou by ste si naopak sadli na kávu? Ktorá kategória  odsúdených vám najviac prekáža?

 (Článok bol publikovaný aj na Čítaj.to)
Tento článok napísal:
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Všetky články tohto autora
Napíš komentár

komentáre
 • Tvůj článek a námět je pozoruhodný. Dokonce jsi i pár takových postav našla!
  Taky jsem trochu přemýšlela, jaké postavy bych vytáhla na tuto nevítanou scénu. Bella by možná byla jedna z nich, i když bych tam musela vytáhnout i samu sebe, protože jsem svého času byla stejně naivní-pitomá-slepě zamilovaná jako Bella, a mnohé z toho, co prožívala, jsem zažívala též, včetně onoho opovrhovaného pocitu "díry v hrudi" Asi mi jako tobě vadil ten její mesiášský komplex, věčně se sebeobětovat i v momentě, kdy to nebylo třeba. A její touha zahodit život v sedmnácti letech kvůli jednomu, byť sexy, upírovi, mi taky šíleně vadila. Naštěstí ji autorka dotáhla až k početí dítěte, kdy vlastně Bellinka zjistila, že ono na tom životě něco je a narození dítěte může být docela zajímavá zkušenost. I když tahle ji paradoxně přivedla opravdu ke smrti a k upírství.
  Ostatní knihy jsem myslím nečetla, nic mi neříkají. Někdy si zoufám nad tím, jak jsou hrdinky knih pitomé a nevidí to, co vidí každý normální člověk. Na druhou stranu, nejsme stejně pitomí i v reálném životě? Zaslepení, sebeoblbující, uminutí, nepřístupní jakémukoliv argumentu?
  Ale co mi asi fakt vadí, tak hrdinky některých harlekýnek (i hrdinové některých harlekýnek). Romantiku beru, červenou knihovnu nezavrhuju, počítám s ní jako s brakem, ale aby hrdinka byla natolik stupidní a hlavní hrdina byl její stupiditou okouzlen, tak pak bych je nakopla s chutí do zadku oba dva.

 • Tento nápad som už dlho nosila v hlave a chcela by som to poňať ešte aj z iných strán…
  Tak hádam sa mi to podarí

  Pre mňa ni nebol problém vybrať na "na toto smetisko hrdiniek" nejaké postavy. Asi som čitateľ brakovej literatúry,lebo skoro žiadne iné nepoznám.

  Či nie sme taký aj v skutočnosti? Áno a nie. Musíš uznať, že napr. väčšina hrdiniek v YA literatúre sú tupé ako metly… A to ma štve najviac.
  Tak ktoré postavy by konkrétne podľa teba mali byť na tejto scéne? 😉

 • YA literatura, rovná se knihy pro mladé? Takové ty Vampýrské akademie, Školy noci a tak? To nemůžu posoudit, páč jsem se k nim nedostala… ale prokousala jsem se před časem třemi díly Upířích deníků (Twillight je proti tomu hvězdná sága!) a byla mi krajně nesympatická hlavní hrdinka, třídní primadona, která jen organizovala život sobě a ostatním – tedy, tak, aby ona byla ta hvězda a ostatní kolem ní skákaly a pomáhaly jí. (Filmová Elena byla zase až moc dokonalá, empatická, odpovědná…)
  Takže, blbá nebyla, ale protivná jak vosa, to byla. 😎

 • Young Adult, áno 😀 Tiež ma to pomenovanie kedysi zmiatlo,ale áno,je to presne ono. Škola noci, VA, Twilight…

  Takže Upírie denníky. Nečítala som, lebo som vedela, že Elenu by som nezniesla. Už v seriály mi píly nervy (možno aj mozog). Tam mala presne ten istý komlex, čo Bella: ja sa obetujem, vy seďte!

  Ale u Belly mi to v knihe náhodou prišlo v pohode. Možno preto,lebo by som sa v tomto prípade zachovala rovnako (asi na tej tvojej teórií niečo bude :D)

  Takže pekná osina v zadku? Takú kategóriu tu ešte nemám 😛
  Ak, ta ti odporúčam Vampírsku akadémiu. Rose (hlava knihy) je moja najobľúbenejšia hrdinka. Konečne žena,ako sa patrí. Myslím, že by sa ti zapáčila. Ale pozor! Namotávam ťa na sedem dielov 😀

 • JO, úplně souhlasím, některé knížky mají skvělý nápad, vcelku dobrý děj, ale nesnesitelnou hrdinku! Upíří deníky, škola noci, Hunger games, Smečka a další… někdy jsem myslela, že hlavní postavě utrhnu hlavu, rozčilovalo mě jen číst co dělá… Nejvíce nemám ráda právě ty "pipiny", o kterých jsi mluvila, sobecké hrdinky, nerozhodné, rozmazlené a neschopné vybrat si JEDNOHO kluka… Ale díky, opravdu pěkný článek:-)
  Také souhlasím, že Vampýrská akademie je opravdu skvělá, všechny postavy tam mám opravdu ráda:-)

 • Hej, čo máš proti Katnis?! (Dobre, ja čítala len prvý diel,ale aj tak) 😀
  Fajn, Nočný tieň (Smečka)(Ja tie preklady občas fakt milujem :-P), to bola hrôza. Úžasný príbeh,ale Calla….Škoda sa vyjadrovať.

  Tak pipiny vládnu svetu! Hlavne tie,ktoré si nedokážu vybrať chalana- smutné, že ja som ešte nemala ani jedného….Mrchy jedne 😀

  Aspoň VA zachraňuje YA literatúru. Tiež som si ich všetkých obľúbila.
  A som rada, že sa článok páčil. Pochvala vždy poteší 😉

 • Veď práve! Ale horšie je,keď už pri škole noci radšej čítam z pohľadu Zoye,ktorá má v hlave len piliny a ocitla sa tu v rebríčku,ako Stevie rae(jej naj kamošky), pretože tá je otrasne nudná!
  Človek darmo vytvorí super príbeh,keď postavy potom trpia.(alebo trpí čitateľ) 😀

 • No páni, nikdy nevím jak začít. =D Školu noci jsem četla. A Zoey ohledně chlapů byla hrozná. Já bych si vybrala hned a ona mě vážně štvala. =D Když nad tím tak přemýšlím, je to asi první hrdinka knihy kterou moc nemusím. =D V prvním článku s tebou souhlasím. Mám ráda postavy co jdou za tím co chtějí i když je to špatné. Taková sebestřednost a namyšlenost, že jim patří celý svět. Kdo by to nechtěl. =D =) Knihu s hrdiny co se zamilují a jsou spolu štastný až do konce jsem snad ani nečetla. =D Bohužel nejsem na červenou knihovnu. 😛 A Twiligt? Přiznávám dostali mě ty filmy, knihu jsem nečetla ale už bych se k tomu nevracela. Bella stála za prd. Nejvíc se mi líbila jako upírka a Edward? Nevím jak ho popisují v knize ale ve filmu se mi nelíbil. =D No, já jsem holt na ty bad boys…..=D

 • WaW. To mám od teba asi najdlhší kometár! 😀 Žeby som ťa teraz fakt zaujala?
  Tak, Škola noci má u mňa na poličke špeciálne miesto. krásne vystavená, obaly s len tak lesknú- a ten obsah. Nech pre mňa za mňa aj zhorí!

  Ale asi čítaš potom lepšie knihy ako ja,keď by si nedokázala spraviť toto smetisko hrdiniek…
  Mrchy majú svoje čaro. Aspoň vedia,čo chcuú a ako to dostať. Tam je môj obdiv…

  Nepotrebujem červenú knižnicu. Stačí otvoriť Ya fantasy lit. a tam je to všetko!

  Mňa dostal prvý a tretí film.Ver, že knihy sú lepšie, ale ako vravím, môj pohľad už zastiera vek, viac kníh. Bolo by toho viac…

  A hajzlíkovia sú naj. 😛 Ak už obdivujem v knihách mrchy, ich vynechať by bolo asi nespravodlivé, no nie? 😀

 • Tak toto bolo rozhodne skvelé čítanie 😀 Musím so všetkým súhlasiť.
  Osobne poznám takú hrdinku, ktorá je dokonalá lenže boli zámerom autorky. A aj tak je mŕtva možno vieš alebo nie hovorím o Alison DiLaurentisovej z Malých klamárok.
  Potom tu máme Hannu Marinovú tiež z knihy Malé klamárky.
  Tá sa snaží byť dokonalá, ale má svoje chybičky a takéto hrdinky mám rada 🙂
  Sama píšem a preto sa snažím vytvárať úprimné a realistické postavy.

 • Poznám, ale knihu som nikdy nečítala. Spolužiačka ju má, takže spriadám plány,ako ju o ňu obrať! (Muhahaha!)
  Tiež si myslím, že keď tomu človek môže uveriť, tak je to lepšie. Ako, možno naozaj existujú aj TAKÉTO dievčatá. Ale ďaleko od môjho sveta…. 😀
  Som rada, že sa páčilo. S týmto by som sa vedela vyhrať aj viacej, ale to by bol ten článok enormný. to je asi aj teraz, ale ešte sa zmestil na blog 😀

 • Já mám ráda lásku,ale nesmí jí být mnoho, musí být spíš beze slov,taková důstojná, silná, neobvyklá. Stmívání se musím smát. Mám ráda silné hrdinky,ale ne perfektní ve všech směrech.

 • To sa mi páči. Ja napr. z duše neznášam dievčenské romány. Láska,ako si mi ju opísala ty, ma priťahuje omnoho viac 🙂
  Silnú, ale dokonalú nepoznám. Dokonalú tupú mrchu- áno 😀 Ale to by bolo o niečom inom…

 • Zoey mi poriadne lezie na nervy, fakt je ako taká šľapka a všetci ju vidia ako človeka s dobrým srdcom. Poznať takú babu naozaj, bola by u mňa najnenavidenejšia. Inak mám Školu noci rada, ale tie jej vzťahy stoja za veľké ho.no :D. A Bellu som nemala rada nikdy, tie jej ksichty, neustále vzdychanie ako keby mala astmu, krysie zuby a odstávajúce uši… unsexy je, neverím tomu, že nejaký upír by sa do nej zamiloval aj keď Edward je tiež nevypracovaný chlpatohrudník s bezďáckymi vlasmi 😀 Radšej budem slinkať nad Jacobom ako šibnutá 13tka 😀

 • Máš pravdu, obaly Školy noci jsou překrásné, proto se mi také líbí. =)
  A ano, bylo by to nespravedlivé =D =)
  PS: Nemám nejdelší komentář, vede Vendy =D … Snad příště. 😉

 • No, cenu o najdlhšie komentáre vedieme s Kim Lulu.
  Si môžeš skúsiť rozbaliť 9. koment 😀 Ja tú babu zbožňujem…
  http://magicforever.blog.cz/1309/vyhody-a-nevyhody-surodeneckeho-zivota-zamysleny-pohlad-jedinacika

  To sú. Asi najkrajšie aké nájdem teraz doma.
  Až na naše vydanie VA. Tie strany sú zboku úplne čierne! Červený obal, a akože po ňom steká krv. Ten, kto to zrobil, bol génius.
  Raz ti to odfotím. Určite bude recenzia aj na to. Síce, to by som mohla robiť rovno,lebo české vydanie som čítala kedy? Pred troma rokmi? 😀 Už ani newem. Ale bolo to dávno…

  Čo si budeme klamať. Záporáci boli vždy naj… 😛

 • Ach, jak já nesnáším hrdinky, které kolem sebe mají dva a více kluků a nemůžou se rozhodnout, kterého teda vlastně chtějí! V té chvíli obvykle nastoupí osud a přebývající nápadníky odstraní, aby se ona nemusela rozhodnout a lámat srdce. Anebo jak všichni dělají, že jim to nevadí a jsou strašní kamarádi a bla bla bla… [:tired:]
  Jo třeba Zoey nebo Bella jsou jedny z těch, které bych nejradši rozčtvrtila a zakopala na svou zahrádku za domem xD Ale stejně asi nikdy nepřestanu takové knížky číst, protože kromě nudných hrdinek (na kterých si aspoň můžu vybít zlost) se tam vždycky najde něco, co mě prostě baví 🙂

 • Uch tak o priblblých sliepkach v "bestselleroch" by sa v súčastnosti dalo vážne diskutovať 😀
  Buď je nakrajšia, najmúdrejšia, najobletovanejšia – to sa ešte ako tak dá pochopiť, 🙂 čo mi však nedá pokoja u mnohých slovenských "moderných" spisovateľkách je fakt, že úplne nepopulárna, nezaujímavá baba (tak to aspoň podľa neustáleho zhadzovania sa hlavnej hrdinky na začiatku príbehu vyzerá) nastúpi do novej školy. Následne si nájde kamarátku – tu platí čím viac tím lepšie a dvaja (alebo aj viac, kvantita sa predsa rovná kvalite) najsexi chalani na škole sa začnú zaujímať až biť o priazeň onej hrdinky 😀 Je to proste k smiechu.
  Zo Školy noci sa mi vždy najviac pozdávala Stevie Rae
  Aj tak si však myslím, že 10 častí je prehnané. Momentálne som si obľúbila Katniss, len koniec 1-ki mi škrípa 😀
  ale už som to vážne prehnala s množstvom slov 😀

 • Možno to tak ani nebolo myslené, ale mne sa hneď v mysli vynorila Bella…
  Tie s vlastným háremom mi tiež vadia asi najviac.
  A súhlasím s tebou. Takmer väčšina nových kníh má rovnakú zápletku. Nová škola a zrazu sa celý jej život od základov zmení! Kto by to bol čakal?!
  Ja som zo Školy noci najviac obdivovala Afroditu. Viem ju pochopiť, aj to prečo je taká mrcha…
  A tie ich hádky medzi ňou a Stevie Rae milujem.
  Priznám, že neviem či takto funguje aj slovenská literatúra. Naši spisovatelia mi vôbec nerežú. Radšej risknem zlý preklad- ale Slovákov nie…

 • A ja snáď hovorím, že chcem prestať čítať 😀 To nikdy!
  Ale nie je kniha hneď lepšie, keď miluješ aj hlavnú hrdinku, nie len "okolo idúce" postavy? Ani nudné nie sú. Napr. Vatra z Ohnivej. Úžasná hrdinka!

  (MINI SPOILER- kto nečítal Školu noci, môže sa mu vyhnúť)
  Tie s vlastným háremom mi vadia tiež asi najviac…
  Ale Zoye aspoň Erik vykričal, že je kurva- a to sa mi strááášne páčilo! Ja som normálne dostala záchvat smiechu. 😛

 • Tak to ma pobavilo! 😀 Mala by si napísať nejaký anti-twilight. No to by bol bestseller 😀
  Tiež nechápem, prečo si stále všetci myslia, že Zoye je vlastne nepochopené stvorenie s osudom sveta na jej pleciach- a hlavne dobrým srdcom. kam chodí, všetko pokašle- a sama si to aj uvedomuje, ni nič s tým nezrobí!

 • Som rada, že sa páči a ďakujem za pochvalu 😀 Ak by si mala podobný nápad, budem rada, ak sa zúčastníš projektu. Myslím, že pre knižný blog na tému čitateľ by si vedela napísať milióny príspevkov…

 • Naprosto souhlasím. Občas jsou hlavní hrdinky prostě na zabití. A Bellu taky nemám zrovna moc v lásce. Knižní je sice o trochu lepší než filmová, ale o tolik zase ne. Já si myslím, že tohle by nikdo nermální neudělal. Zvlášť kdyby šlo o upíra typu Edwarda. Teda nic proti, ale třpytící upíři mi přijdou divní.

 • Podobné názory na hrdinky se mi v hlavě taky míchaly ..:D Když čtu a vidím nějakou hloupost ,kterou hrdinka dělá mám chuť skočit do knihy pořádně s ní zatřást ,polít studenou vodou a proplesknout 😀 Občas to bývá i horší …Twilight -film- jsem tak nějak nesnášela nevím proč,prostě na Primě běží upoutávka a já to rychle znechuceně přepla…ale podívejme se na to tahle..Upír co se třpytí na slunci?Seriously?O.o Mnohem uvěřitelnější je ,že prostě chytnou a uhoří,tomu už by se věřit dalo a Upíří deníky jsou skvělý seriál ,ale hlavní hrdinku Elenu by nebylo na škodu taky proplesknout,já jsem mírumilovný člověk,ale co je moc to je prostě moc!Chvílemi vzdychá po Stefanovi a jen co se Stefan odklidí, běží za Damonem vybrečet se mu na rameni…To už mám radši vypočítavou Katharine! Ta aspoň ví co chce,i když se to ze začátku moc nejeví .:D
  Jejky nějak jsem se rozkecala,no snad to nevadí ..:D

 • Te amo! Neblázni, ja milujem dlhé komentáre. (Však nevidíš, ako sa rozkecávam pri článkoch :D) Katharine omnoho lepšia než Eena (dokonca je aj krajšia XD) Ja z toho seriálu najviac ľutujem Damona. Veď je tam najväčší sexoš a nikto ho tam nechce! Najprv Katharine, potom ho odkopne Elena (teda tak striedavo), Rose (tak sa volala nie, čo ju uhryzol vlkolak) mu zomrela…Proste chudák chlapec!
  No Twilight tu asi dostane osobitnú kapitolu, takže o tom potom…

 • Tak to mě budeš milovat,protože se mi na tvém blogu hrozně líbí,je takový útulný a příjemný !:3
  Nejlepší když se někdo zeptá : "Kdo hraju tu Katharine,je docela podobná Eleně!" :D:D
  Damonovi tak vlastně umírá každý,Alaric(kamarád),Enzo(druhý kamarád) Rose,Elena ho chvíli miluje a pak zase ne a Katharine chtěla zase Stefana takže by se dalo říct ,že to má podobně jako Elena i když ta občas dělala scény hodné Oscara!:D

 • Už sa stalo (beznádejne a nenapraviteľne) 😀 Vážne je to v pohode. To by si mala vidieť tie A4 komentáre s Kim lulu….
  Fajn, to sa mi ešte nestalo. Ale asi by som ho nechala v domnienke, že sú to dve rôzne osoby. už len pre tú srandu, či by mu to došlo…
  No nedávno sa ma kamoška napr. spýtala kto je v Narutovi ten Shippuden 😀 Lepšie povedané, spýtala sa ma kto je shikuden, no to som ju láskavo opravila.
  Hej všimla som si, že z neho je taký malý mučeník…

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Tento článok napísal: Veronika Šašalová

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?