• Posvieťme si na to!

Navštívte ríšu nebeských drakov v sérii Eon

Šermiarske umenie, dračia mágia a hrdina s nebezpečným tajomstvom, za ktoré sa platí životom. Všetci vieme, ako to je. Zaklínačom drakov sa odjakživa stávali muži. Ale čo keď sa do toho zapletie dievča? Áno, Eon je v skutočnosti Eona.

Keď hrozí, že Eonino tajomstvo vyjde najavo, ona a jej spojenci sa ocitnú v smrteľnom nebezpečenstve. V prebiehajúcom boji o trón Eona musí nájsť fyzické i duševné sily bojovať proti tým, ktorí si chcú privlastniť jej mágiu.

Eon vybudoval nádherný fantazijný svet inšpirovaný kultúrou Číny a Japonska.

Dievča prezlečené za chlapca riskuje život, aby sa mohla stať učňom zaklínača drakov a osvojiť si dva druhy umenia – umenie meča a magické schopnosti.

Je to pozoruhodný nápad. Dlho som tejto knihe, však, nemohla prísť na chuť. Dej sa zo začiatku naťahuje opismi a všetkými tými tajomstvami okolo Eony – teda Eona.

Hoci mám rada knihy založené na inej kultúre, kniha podáva na začiatok až príliš veľa informácii. Nevedela som si zvyknúť na tie ich čudné zvyky, energie a pravidlá, ktoré mi mnohokrát prišli úplne nezmyselné. Na druhej strane práve preto je Eon pre mnohých výnimočná kniha.

„Eon má nádherný fantazijný svet inšpirovaný dejinami a kultúrou Číny a Japonska.“

Nápad je síce zaujímavý, ale osobne sa mi zdá, že postavy sú trochu charakterovo odfláknuté. Na povrchu sa zdajú omnoho zaujímavejšie. Eona je klamárka, mrzáčka, prezlečená do kože chlapca. Kygo spoznáte ako neskúseného, ale chrabrého princa. Pani Dela je transsexuál. Ryko je ten bojujúci ostrovan, ktorý podporuje odboj proti cisárovmu bratovi.

Znie to všetko dobre, však? Ale pravda je, že, okrem Ida – krutého zaklínača drakov (jasné, už zase záporák), ani s jednou z postáv som sa nevedela stotožniť. Hlavná hrdinka sa neustále ľutuje a zvyšné postavy mi prišli príliš „literárne.“ Akoby sa na danom mieste ocitli bez minulosti, bez zážitkov, spomienok. Všetky sa trochu zlievajú dokopy.

Až ku koncu príbehu, som sa do deja začínala dostávať a knihe musím uznať, že celé rozuzlenie mi vyrazilo dych. 

„Eona je jednoduchá, príjemná, občasne záhadná, avšak chýba jej istá dávka veľkoleposti“

Objektívne viem povedať, že je to dobrá kniha. Medzi Young Adult sa právom radí k najoriginálnejším knihám, po akých môžete siahnuť a som rada, že som si prečítala niečo netradičné

Faktom ostáva, že napriek svojim kvalitám, mi celý dojem ovplyvnili otravné drobnosti. Občas vám aj dobrá kniha proste nesadne. To sa stalo mne. Viem, že už sa k nej nikdy nevrátim. Som rada, že Eona mnohé neisté pocity vyvažuje.

Eona – Posledná Zaklínačka drakov

Teraz je zaklínačkou Zrkadlového draka a záchrankyňou krajiny, no má ďalšie, oveľa nebezpečnejšie, tajomstvo.

Nevie ovládať svoju moc. Vždy keď sa pokúsi kontaktovať so Zrkadlovým drakom, stáva sa z nej spojnica pre desať duchovných drakov. Cez Eonu prúdi žiaľ osirených drakov a mení jej schopnosti na silu, ktorá ničí krajinu i ľudí.

V jej stopách sa blíži ďalšia hrozivá sila! Eona spolu s Rykom a pani Delou totiž utekajú pred armádou ctihodného pána Sethona, ktorý sa svojvoľne vyhlásil za cisára. Utečenci ho chcú zastaviť, ale musia nájsť mladého cisára Kyga a povstalcov z hnutia odporu. Bez Eoninej moci však Kygo nemôže získal späť svoj trón…

Eona je dynamickejšia než Eon. Postavy dostávajú viac priestoru a samozrejme nechýba postava zlého zvodcu. Román je dobre zvládnutý: je jednoduchý, príjemný, občasne záhadný, avšak chýba mu istá dávka veľkoleposti, ktorá by vám ostala v hlave. Uvedomila som si, že v po dlhom čase, je to kniha ktorá mi toho zanechala v hlave len veľmi málo. A to je vážne škoda…

Tento článok napísal:
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Všetky články tohto autora
Napíš komentár

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Tento článok napísal: Veronika Šašalová

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?