• Posvieťme si na to!

Chlapec vo svetle reflektorov nezažiaril

Dva oddelené prípady a žiadny potencionálny vrah. Toto všetko malo skončiť. Mia už mala pripravený kufor, Munch sa staral o dcéru, keď tu opäť telefonát! Lenže vyšetrovanie komplikujú aj veci z vedenia. Náš tím získava pochybnú povesť, pomaly sa rozpadá a nepomáha tomu vzájomné podozrievanie. Zdá sa, že niekto prebehol na druhú stranu sily. Majú medzi sebou zradcu?

Opäť máme nezvyčajnú vraždu. Telo v baletnom úbore na brehu jazera. Jediná stopa je fotoaparát a stránka z rozprávkovej knižky a všetko ukazuje do minulosti. K vražde, ktorá sa stala pred štrnástimi rokmi.

Lenže zrazu niečo nesedí. Čo kapitola, to nové meno, nová postava, nový dej a z hradu z lega sa stáva babylonská veža.

Vyšetrovanie sa nikam neposúva, ťažko sa odhaduje, kto by vlastne mohol byť vrah. Videli sme ho už?

„Chlapec vo svetle reflektorov nič nepredviedol.“

Chlapec vo svetle reflektorov je každou kapitolou ťažkopádnejšia. Motivácia otáčať strany mizne ako môj prehľad v príbehu. Pomaly prestávam rozumieť tomu, čo sa vlastne vyšetruje a odkiaľ sa zobral ten druhý prípad? V Cestujem sama ani Sove nebol! Jediné, čo ostáva je večný kolotoč okolo hlavných postáv. Mia sa trápi pre sestru, Munch rieši vlastnú rodinu. A pritom sme tak nejak opomenuli nové postavy z minulej knihy.

A tak krúžok outsiderov na alkohole a práškoch vyšetruje vraždu, ktorú nemáte šancu pochopiť a ja sa začínam pýtať, v čom sa líši Bjork od ostatných severanov? Zápletky načrtnuté v Sove idú niekde dostratena. Mám pocit, akoby si spisovateľ sadol opäť k písaniu až v dobe, keď si uvedomil, že chce ísť úplne iným smerom, ale už nemá možnosť z načrtnutej situácie vykľučkovať.

Každý autor sa časom vyvíja, ale Chlapec vo svetle reflektorov stagnuje a tvári sa, že svojou kvalitou aspoň približuje k svojim predchodkyniam. Darmo! S odstupom času len ťažko lovím v pamäti, čo sa v knihe vlastne dialo.

Moja radosť a nadšenie z novej knihy nakoniec vystriedala veľká dávka sebazaprenia, ktorá ma donútila dočítať knihu do konca. Rozuzlenie prichádza ako blesk z neba a naša babylonská veža opäť padá. Nudné, nelogické, nedoriešené a nezaujímavé. Toľko sklamania v jednej jedinej knihe!

„Rozuzlenie prichádza ako blesk z neba.“

Kniha som si kúpila ako odmenu za výborné skúšky. Nakoniec som ale obstála omnoho lepšie, než Chlapec vo svetle reflektorov. Pocitovo by som mu za jeho výkon neudelila ani E, ale to viete… Keď niekoho už nechcete druhýkrát vidieť, radšej ho necháte prejsť s odretými ušami. Pevne dúfam, že štvrtý diel sa poriadne predvedie! Po tomto fiasku si to zaslúžime.

Recenzie na minulé diely

Tento článok napísal:
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Všetky články tohto autora
Napíš komentár

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Tento článok napísal: Veronika Šašalová

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?