• Search
  • Lost Password?

Kakegurui | Len nepredvídateľná stávka vyvoláva orgazmus! (Recenzia)

Čo vám dokáže rozprúdiť krv v žilách? Rýchlosť? Skok padákom? Nuda! Skúste niečo omnoho šialenejšie. Počúvajte šuchot karát. Dívajte sa na hod kociek. Ich pomalý pád. Počet čísel, ktorý rozhodne o zohavení tela či zapredaní vlastnej duše. Pretože len nepredvídateľná stávka vyvoláva orgazmus!

Svetom v skutočnosti hýbu peniaze a boháči v súkromnej akadémií Hyakkaou, to vedia lepšie než ostatní. Tu sociálny status nedosiahnete známkami ani športom. Aby ste sa raz stali hlavou firmy, musíte vedieť čítať súpera. A ako sa to lepšie naučiť, než cez hazard?

Priemerní hráči na škole nemajú čo hľadať. Študenti pre budúcnosť riskujú všetko. Čo sa však stane, ak elitu už prestane baviť hrať o peniaze a radšej stávkujú o časti ľudského tela či samotné životy? Hlavne ak do školy nastúpi súper, ktorý je pre vzrušenie ochotný urobiť čokoľvek?

“Zážitok s Kakegurui je ako stretnutie s dominou”

Kakegurui sa opisuje veľmi ťažko. Zážitok z tohto anime je ako stretnutie s dominou, buď si vás pripúta a zotročí, alebo odídete znechutení z podobného zážitku. V tom prvom prípade sa vždy nejak doplazíte naspäť, aj keď už viete presne, čo máte čakať – šialené vymývanie mozgu, perverzné pohľady a mierne opakovanie. Isté je, že Kakegurui vie upútať pozornosť na prvý pohľad.

„Energia zo stávok vás pri tomto Kakegurui celkom pohltí.“

Už samotný opening dokonale vystihuje celé ladenie anime. Neprehliadnuteľná Jabami Yumeko, dievča s havraními vlasmi a nevinnou tváričkou, pod ktorou sa ukrýva hotová smršť. Viete si predstaviť lepšiu hlavnú hrdinku? Medzi už aj tak šialenými hráčmi stále pôsobí výnimočne. Nezáleží jej na peniazoch, ani sociálnom postavení. Yumekina vášeň je hra. Divoká. Nezmyselná. Hlavne nech ich je veľa. A ešte viac!

Napätie z očakávania, šanca možnej prehry – to sú veci, ktoré postavy vedú priam do extázy. Animácia na niektorých miestach pôsobí až desivo, keď postavy začínajú odhaľovať svoju pravú tvár. Energia zo stávok vás pri tomto anime celkom pohltí. Práve jej nákazlivosť zakrýva drobné chyby.

„Animácia na niektorých miestach pôsobí až desivo.“

Ako bolo naznačené v úvode, najzreteľnejším nedostatkom je opakovanie. Každá epizóda ma pomerne rovnaký priebeh. Predstavujú sa nové pravidlá hier, taktiky a úskoky, pričom v každej epizóde ide o porazenie nového mini-bossa, až kým sa nedostanete k väčším rybám v rybníku. Kakegurai sa nesnaží podať zložitý príbeh plný odbočiek, či prepracovaný vývoj postáv. To všetko by len brzdilo potenciál tohto anime.

Kakegurai je úžasné v tom, že vie diváka vtiahnuť do centra stávok a vyvolať ten chorobný ošiaľ, ktorý prežívajú postavy počas hazardovania. Ostatne, koniec naznačuje, že druhá séria, ktorá je už mimochodom ohlásená, nám príbeh tak či tak  prinesie.

Aký je celkový dojem? Za mňa Kakegurui patrí k najlepším anime 2017, ktoré som za celú sezónu videla. Konečne zas niečo originálne a nevšedné, miestami dokonca zábavné. Dúfam, že v sebe máte toho blázna, ktorý si túto jazdu užije rovnako ako ja.

Chceš sa podeliť o svoje dojmy? Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Aký je tvoj názor na toto anime? Ktorá hra či postava ťa najviac oslovila? Ktorú hru by si nikdy nehral? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory! Uvidíme sa pri ďalšom článku!

(Ale nezabúdaj vyznačiť spoilery. Nekaz zážitok iným!)

 Pozeráš anime komédie zo školského prostredia? Prečítaj si :


Nechceš prísť o novinky? Prihlás sa na odber cez komentár alebo sleduj našu Fb stránku! 

Leave a reply

2 komentáre
  • Neviem, či by to bolo niečo pre mňa, ale z nejakého dôvodu mi to pripomenulo Death Parade, aj keď nemôžem posudzovať, keď som toto ešte nevidela 🙂

    • Hmmm, čo sa týka niektorých šialených výrazov, povedala by som, že to má kresbou blízko k Death Parade v kombinácií s Shokugeki no Souma (pre tie orgazmické stavy, ktoré postavy pri hraní dostávajú). No neriešia otázky o zmysle života ako v Death Parade. Kakegurui nie je nejak hlboké anime, je to skôr oddychovka, čo má vážne skvelú energiu 🙂

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Follow us

Proactively formulate resource-leveling imperatives through alternative process improvements.