• Posvieťme si na to!

Assassin’s Creed Rogue: V kabáte Templára

Assassin’s Creed Rogue konečne prináša odpoveď na otázku, ako to vyzerá na druhej strane rádu? Shay začína spochybňovať krédo, kde je všetko dovolené. Hlavne keď sa stáva svedkom, toho, kam táto nebezpečná myšlienka vedie.

Rogue spracováva príbeh odpadlíckeho a prenasledovaného Assassina Shaya Cormaca. Poslušný vojačik assasinského rádu si začína hľadať vlastnú cestu potom, čo je svedkom katastrof, ktoré spôsobujú jeho druhovia svojim ľahkovážnym správaním.

Tá ho samozrejme zavedie k Templárom, a potom… to nechávam na vašu fantáziu. Načo skrytá čepel, keď u templárov rozdávajú granátomety? Treba sa vedieť postaviť na stranu víťazov!

Dej Assassins Creed Rouge je zasadený do obdobia Sedemročnej vojny medzi Anglickom a Francúzskom. Na časovej osi spadá medzi AC Black Flag a AC3 a má aj obrovský dopad na Unity. Stretnete sa s mnohými známymi postavami ako napr. mladým Achillesom.

V Assassin’s Creed Rogue zničíte všetko, čo ste x dielov budovali.

Rogue síce sám o sebe neprináša veľa nového, lenže je akýmsi mostom medzi celou americkou sériou. Kto čítal knihy asi nesúhlasí, lebo hra prepája len vedľajšie postavy. Keby tento príbeh priniesla už trojka, mohli sme si ušetriť putovanie s jednou nezaujímavou postavou.

Ani Shay sám o sebe pre mňa nebol žiadna sláva. Chvíľu mi trvalo zapamätať si vôbec jeho meno. Osobne mi príde nevýrazný. Po Edwardovi v ňom chýbala akási iskra. Oproti Conorovi však každý vyzerá dobre…

Dalo mi prácu sa do nej ponoriť, no stálo to za tých pár skvelých momentov. Záhadou zostáva, prečo si po mesiacoch z tej hry skoro nič nepamätám?! Veď ešte z prvého Assasina mám v hlave stále zaseknuté niektoré ciele! Žeby to bolo tou nešťastnou Amerikou?

Každé zlovestné šepkanie šiesteho zmyslu dávalo jasne najavo: „Ideme si po teba!“

Opäť sa stretneme s assassinskými základňami z Eziových čias. Ale nebudete naberať regrútov ani ich vylepšovať. Je načase všetko zničiť! Zoberte do rúk zbrane a vypáľte to, čo ste tých X dielov budovali! (Celkom frustrujúce, keď sa nad tým zamyslíte).

Ako som už načrtla, boje s Assassinmi sú tu na dennom poriadku. Tí majú Shaya poriadne v zuboch, takže nájomný vrah v kroví či za rohom budovy nie je v hre ničím neobvyklým. Mechanika týchto nájomných vrahov hre zo začiatku celkom pomohla.

V nebezpečných zónach som musela dávať vážne bacha a aspoň trochu to dodávalo atmosféru, že som lovená zver. Každé zlovestné šepkanie šiesteho zmyslu dávalo jasne najavo: „Ideme si po teba!“ Až kým si na to môj skutočný zmysel nezvykol a nebral to ako zdržiavanie prirodzenej hry…

Čo si budeme hovoriť. Assassini či Templári, vaši nepriatelia nikdy nebudú adeptmi ceny za múdrosť. Prevzatie pevností je len slabý odvar AC Black Flag, no dodáva aspoň ilúziu novoty. Okrem toho, je to stará známa značka, ktorá len zbiera z predchádzajúcich dielov to dobré a inak neprichádza s ničím inovatívnym.

Rozľahlé moria Altlantického oceánu vyzerajú jednoducho fantasticky.

Sťahovanie a lov zveri, vylepšovanie budov, námorné bitky… Tie dokonca nechápem, už predsa nie som pirát! To mi môj morálny kódex dovoľuje aj kradnúť? Nuž, nič nie je pravda, všetko je povolené…

Assassins Creed Rogue vychádzal toho istého roku ako Assassins creed Unity, ale na staršiu konzolu. Na moje prekvapenie, je dokonalou ukážkou, ako sa dá z PS3 vyžmýkať ešte o trochu viac. Rozľahlé moria Altlantického oceánu či náš starý známy New York vyzerajú jednoducho fantasticky.

Veľký dôraz sa kladie aj na rozmanitú prírodu. Zatiaľ čo v Karibiku sa ťažko zháňa niečo iné ako palmy a pláže, tu konečne prerazíme nejaký ten ľad. Práve prostredie je asi najväčší plusom hry. Asssassini už predtým vytvárali rozľahlé mapy, žiadna však nedokázala zachytiť spojitosť mesta, krásnych pláží a tvrdej nehostinnej prírody. Rogue ponúka všetko. Baví vás prehľadávanie a skúmanie? Tu si ho konečne užijete!

Arno sa po smrti svojho adoptívneho otca ocitá opäť v ráde Assassinov, kde sa dozvedá, že celý život strávil v náručí Templárov. Chcete si zažiť Francúzsku revolúciu z prvej ruky?

Recenzia na Assassin’s Creed Unity

Assassin’s creed Rogue sa aspoń trochu vymyká stereotypom série.

Rozhodne by som túto hru neodsudzovala. Aj keď len zliepa to, čo už v starších assasionoch bolo, stále prináša to najlepšie z predchádzajúcich dielov a aspoň trochu sa pokúša vymykať z radu všetkých Assassinov. Celkovo by som ju zhodnotila ako veľmi dobrú hru. Len ma mrzí príbeh, ktorý mohol prekvapiť a objasniť viac.

Paktovanie medzi Assassinmi a Templármi sme si na chvíľu zažili aj v trojke. Tu je názov Assassin’s creed naozaj mierne zavádzajúci. Pre tých, ktorí sa pýtali: „Ako to vypadá na druhej strane rádu?“ sa našla odpoveď.

Pomohla ti Imaginaria? Zdieľaj!

Páčil sa ti článok? Tak ho zdieľaj a pomôž šíriť kvalitný obsah. Novinky nájdeš na našej FB stránke. Staň sa fanúšikom a získaj prehľad o dianí na Imaginaria.sk.

Tento článok napísal:
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Všetky články tohto autora
Napíš komentár

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Tento článok napísal: Veronika Šašalová

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?