Šermiarske umenie, dračia mágia a hrdina s nebezpečným tajomstvom, za ktoré sa platí životom. Všetci vieme, ako to je. Zaklínačom drakov sa odjakživa stávali muži. Ale čo keď sa do toho zapletie dievča a ,nedajbože, ju ešte vyberú. Áno, Eon je v skutočnosti Eona.

Keď hrozí, že Eonino tajomstvo vyjde najavo, ona a jej spojenci sa ocitnú v smrteľnom nebezpečenstve a v centre boja o trón. Eona musí nájsť fyzické i duševné sily bojovať proti tým, ktorí ju chcú pripraviť o mágiu… i o život.

 

Eon – Zaklínač drakov

Navštívte Ríšu nebeských drakov! Je to nádherný fantazijný svet inšpirovaný dejinami a kultúrou Číny a Japonska aj modernou súčasnosťou.

Práve tu, v Ríši nebeských drakov, žije Eona. Ak ju teda spoznáte. Dnes ju totiž nájdete pod iným menom- Eon. Dievča prezlečené za chlapca riskuje život, aby sa mohla stať učňom zaklínača drakov a osvojiť si dva druhy umenia – umenie meča a magické schopnosti.

Je to pozoruhodný nápad.

Dievča, čo sa vydáva za chlapca. Čínska kultúra a k tomu dvanásti bojovníci a ich učni, ktorých si vybral kruh drakov čínskeho zverokruhu. Dlho som tejto knihe, však, nemohla prísť na chuť.

Dej sa zo začitku dosť predlžuje opismi a všetkými tými tajomstvami okolo Eony- teda Eona. A to jej večné ľutovanie sa! Nevedela som si zvyknúť na tie ich čudné zvyky, energie a pravidlá, ktoré mi mnohokrát prišli úplne nezmyselné- na druhej strane je to aj niečo, čo robí túto knihu výnimočnú.

„Navštívte Ríšu nebeských drakov! Je to nádherný fantazijný svet inšpirovaný dejinami a kultúrou Číny a Japonska.“

Zdá sa mi, že postavy sú trochu charakterovo odfláknuté, aj keď na povrchu sa zdajú omnoho zaujímavejšie: Eona- klamárka, mrzáčka, prezlečená do kože chlapca. Kygo- neskúsený, ale chrabrý princ. Pani Dela- transsexuál. Ryko- ostrovan bojujúci za odboj proti cisárovmu bratovi.

Znie to všetko dobre, však? Ale pravda je, že, okrem Ida- krutého zaklínača drakov (jasné, už zase záporák), ani z jednou z postáv som sa nevedela stotožniť. Prišli mi tak vyslovene „literárny.“

„Som rada, že som sa k nej nakoniec dokopala a prečítali si niečo netradičné…“ 

Akoby sa na danom mieste proste ocitli- bez minulosti, bez zážitkov, spomienok. Všetky mi vo svojej podstate prišli… Rovnaké. Až ku koncu príbehu, som sa do toho deja začínala dostávať, trochu s postavami súcitiť. Eon sa musí uznať, že celé to rozuzlenie vám vyrazí dych. 

Objektívne viem uznať, že je to dobrá kniha. Medzi Young Adult sa právom radí k najoriginálnejším knihám, po akých môžete siahnuť. Som rada, že som si prečítali si niečo netradičné. Faktom ostáva, že napriek svojim kvalitám, tie drobné detaily mi zatienili celý dojem. Občas vám aj dobrá kniha proste nesadne. To sa stalo mne. Už by som ju nečítala znovu a nie som si istá či by som ju čítala vôbec, keby som vedela do čoho idem. Som rada, že Eona mnohé neisté pocity vyvažuje.

 

 

Eona – Posledná Zaklínačka drakov

Teraz je zaklínačkou Zrkadlového draka a záchrankyňou krajiny, no má ďalšie, oveľa nebezpečnejšie tajomstvo.

Nevie ovládať svoju moc. Vždy keď sa pokúsi kontaktovať so Zrkadlovým drakom, stáva sa z nej spojnica pre desať duchovných drakov. Ich zaklínačov zavraždil pán Ido. Cez Eonu prúdi žiaľ osirených drakov a mení jej schopnosti na silu, ktorá ničí krajinu i ľudí.

V jej stopách sa blíži ďalšia hrozivá sila! Eona spolu s Rykom a pani Delou totiž utekajú pred armádou ctihodného pána Sethona, ktorý sa svojvoľne vyhlásil za cisára. Utečenci ho chcú zastaviť, ale musia nájsť mladého cisára Kyga a povstalcov z hnutia odporu. Bez Eoninej moci však Kygo nemôže získal späť svoj trón…

Dvojka, na rozdiel, od svojej predchodkyne mala o niečo väčší šmrnc!

Už sme sa totiž nemuseli premáhať pri chápaní fungovanie čakier, mágie a tanca- pardon- šermu. Nie! Ocitli sme v krutej zrade, vojne a pomste. Tak by sa mala začínať správna kniha!

„Eon má fantastický nápad, no pre mňa nie práve šťastné spracovanie.“

Povstanie, ktoré závisí len od Eoninej moci, ktorá sa nedá skrotiť. Kniha má fantastický nápad, no opäť pre mňa nemá práve šťastné spracovanie. Dúfala som, že po udalostiach z jednotky sa predo mňa postaví silná žena, odhodlaná za svojho cisára položiť život. Pretože tak to vypadalo. Z mrzáka Eona sa stal predsa mocný Zaklínač drakov! Tak kde je problém?

Asi v typických veciach, ktoré už nesmú chýbať žiadnej modernej fantasy pre mladých- zmätenosť hlavnej hrdinky, nariekanie. Nezabudnime na náznak romantického trojuholníka, síce som len vďaka nemu poznala najzaujímavejšiu postavu z knihy.

Eona je obrovský pokrok oproti Eon. Naozaj som sa bavila omnoho lepšie ako pri prvej knihe. No stále si nemôžem pomôcť…

„Je jednoduchý, príjemný, občasne záhadný, avšak chýba mu istá dávka veľkoleposti“

Román čiastočne zabíja vlastný potenciál. Je jednoduchý, príjemný, občasne záhadný, avšak chýba mu istá dávka veľkoleposti, ktorá by vám ostala v hlave, napriek všetkým knihám, ku ktorým sa v živote dostanete…

Čítaš fatasy o drakoch? Môže ťa zaujať:

Odkaz Dračích jazdcov | Prečo táto séria nie je až tak dobrá voľba?

Najobľúbenejšia kniha Christophera Paoliniho | Serafína

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje osobné skúsenosti so sériou? Poznáš nejakú dračiu sériu, ktorá ťa očarila? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory!

 

Pozitíva

  • Originálne
  • Omnoho lepší druhý diel

Negatíva

  • Literárne postavy
  • Celkový dojem

Komu sa bude páčiť?

Román čiastočne zabíja vlastný potenciál. Je jednoduchý, príjemný, občasne záhadný, avšak chýba mu istá dávka veľkoleposti, ktorá by vám ostala v hlave... Táto kniha vás však môže zaujať ak túžite po trochu inom spracovaní drakov vo fantasy...
6

Slušné

Príbeh (originalita, zábavnosť/hĺbka) - 7
Dej (logický sled, plynulosť, dynamickosť) - 6
Autorov štýl - 5
Hlavná postava - 6
Vedľajšie postavy - 6

Napíšte komentár

Emailová adresa nebude nikde zverejnená. Okná označené * je povinné vyplniť.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password