• Search
  • Lost Password?

Corpse Party: Tortured Souls | Najbrutálnejšie anime?

Jeden z najznámejších hororov. Predlohou tohto diela sa stala rovnomenná hra. Film podľa knihy často knihe nesiahla po päty. Ako si anime poradilo so svojou predlohou?

Veríte na zázračné kúzla a rituály? Skupina mladých študentov sa tak rozhodne spečatiť svoje priateľstvo. To ešte netušili, že tento sľub nebude nadarmo.

Nepodarený rituál ich presúva v čase a priestore do školy, ktorá predtým stála na tom mieste. Hovorí sa, že sa v nej stala brutálna vražda detí a ich zmučené duše stále bažia po spravodlivosti.

Ak chcú prežiť, budú musieť vyriešiť viac ako zabitie štyroch malých detí. Hlavne keď smrť sa pomaly blíži…

“Toto dielo láka divákov svojou známou brutalitou a zvrátenosťou.”

Nepovedala by som, že ako horor vzbudzuje strach. Skôr si čaká na slabé dušičky, ktoré donúti vrátiť to, čo mali na obed.

Keďže adaptácia dostala priestor na štyroch dieloch, musela redukovať, aké postavy spoznáte bližšie. Na moje sklamanie sa anime zameria skôr na stereotypné postavy.

Zaujímavé, ako chalan, čo si „výlet“ užíva foteným vnútorností, potom pôsobia skôr ako vsuvky.

“Dá sa povedať, že najlepšia je prvá časť, keď stále neviete, o čo ide.”

Celkovo viacerí hrdinovia boli vytvorení len na pompézne predstavenie mučení a vrážd.  Divákovi sa tak pokúša hrať na psychiku. Ja sa na to pozerám s chladným pohľadom: „Prečo mám súcitiť s postavou, ktorú nepoznám? Umri už a poďme ďalej…“

Dá sa povedať, že najlepšia je prvá časť, keď stále neviete, o čo ide. Zimomriavky pri každom pohybe. Vyskočí niečo na ňu? Zabijú ju? Des vás drží doslova na každom kroku.

“Stáva sa z neho len naozaj nechutné dielo, ktoré nemá čo by ponúklo divákovi.”

Chybou tohto anime je, že časom donúti, zvyknúť si na vraždy a krv. Čoskoro sa naučíte, na akom princípe funguje ich hra, takže pocit prekvapenia sa stráca. Corpse Party je vážne „Krvavá párty“. S pravým hororom má pramálo spoločné…

Stáva sa z neho len naozaj nechutné dielo, ktoré nemá čo by ponúklo divákovi. Keďže je to staršie dielo, jediný zaujímavý moment som mala vyspoilerovaný- práve ten, čo ma to donútil pozerať a dúfať, že sa v podobnom duchu odohrá celé anime.

Iste, ak si to pustíte večer o polnoci, za úplnej tmy, atmosféru a strach si dotvoríte sami. Ak máte na to nervy, odporúčam. Možno budete menej sklamaní, ako som bola ja. Za mňa nudný dej, stereotypné či žiadne charaktery, prikrátky čas na vzbudenie poriadneho strachu či empatie. Ak ste ešte nevideli, oblúkom sa vyhnite.

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje dojmy z anime? Čítal si aj mangu? Chcel by si mať schopnosť naprávať svoje chyby? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory!

(Ale nezabúdaj vyznačiť spoilery. Nekaz zážitok iným!)
Leave a reply

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Follow us

Proactively formulate resource-leveling imperatives through alternative process improvements.