Boku Dake ga Inai Machi recenzia| Prestrihni film osudu

Brilantná nadprirodzená detektívka Erased (Boku dake ga Inai Machi). Pohrajte sa so svojou všímavosťou! Užite si hit zimy 2016 s atmosféru, ktorá by sa dala krájať nožom.

Po menách ako One-Punch Man či nečakáný trhák Yuri!!! On Ice, Boku Dake ga Inai Machi (Erased) sa neteší takej popularite, no našlo si veľkú fanúšikovskú základňu. Prečo? To sa už čoskoro dozviete.

Satou neprežíva práve šťastné obdobie. Prisťahovala sa k nemu jeho mama. Nedávno skončil v práci kresliča mangy. V televízií sa opäť objavujú prípady zmiznutých detí.

Satouovi to pripomína nešťastnú zimu, keď nedokázal zachrániť svoju spolužiačku a jeho kamarát sa dostal do väzenia, síce tvrdil, že je nevinný. Jedného večera, keď sa vracia domov, sa stane niečo nečakané. Jeho mama leží na zemi mŕtva a Satou je obvinený z vraždy.

V tom sa z ničoho nič ocitá na školskom dvore. Píše sa rok 1988, Satou je malým chlapcom a do únosu jeho spolužiačky ostáva mesiac. Ak chce zachrániť svoju matku a očistiť svoje meno, musí zabrániť niečomu, čo sa stalo tu.

Veľa malých zvratov a hlboké myšlienky. Je až neuveriteľné koľko sa toho zmestilo do dvanástich dielov.

„Veľa malých zvratov a hlboké myšlienky. Je až neuveriteľné koľko sa toho zmestilo do dvanástich dielov.“

Toto anime sa drží svojej manga predlohy, čo môže aj nemusí byť na škodu.

Vďaka svojej krátkosti má rýchly spád a svižné tempo. Necháva si aj miesto na prekvapenia, a preto vám viem zaručiť, že každý diel je lepší, než ten predchádzajúci. Osobne naozaj považujem prvý diel za najslabší, pričom finále je úplne grandiózne.

Napriek tomu odhalenie vraha si naozaj vyžaduje len miernu dávku pozornosti. Pre svoj krátky čas sa anime rozhodlo dať viac priestoru Satouovým priateľom, lenže tak neostalo veľa miesta na zvyšných podozrivých.

„Boku Dake ga Inai Machi spracúva jednoduchý motív priateľstva a odvahy.“

Nehodnotila by som to ako mínus. Boku Dake ga Inai Machi (Erased) spracúva jednoduchý motív priateľstva a odvahy. Vďaka tomu budete viac sympatizovať s detskými hrdinami. Bolo príjemné si zaspomínať na svoju základnú školu a hry vonku.

Anime má vyvážené odľahčené a vážne momenty. Satouové nadanie preskakovať v čase tu nie je podávané nasilu. Dodáva anime ešte väčšie napätie, keďže sa prejavuje skôr náhodne a nikdy nemá istotu či svoju šancu už nepremeškal.

„Nemyslím si, že tak skoro objavíte kvalitnejšie  dvanásť dielne anime.“

Hudba nie je nijak výrazná na počúvanie, no krásne dopĺňa atmosféru.

Problém mám asi len s celkovým dojmom. Čakala by som, že na to, aké to bolo úžasné anime si ho budem pamätať hrozne dlho. Pri písaní tejto recenzie sa mi opäť vrátili tie skvelé momenty, no kým som sa k nej dostala…akosi som naň aj zabudla.

Sama tomu nerozumiem, lebo presne viem ako ma držalo v napätí. Pre nedočkavosť som Erased dala na ex za jeden deň.

Napriek tomu si nemyslím, že tak skoro objavíte kvalitnejšie 12dielne anime. Ak máte chuť na niečo vážnejšie, Boku Dake ga Inai Machi (Erased) je výborná voľba.

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje dojmy z anime? Čítal si aj mangu? Chcel by si mať schopnosť naprávať svoje chyby? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory!

(Ale nezabúdaj vyznačiť spoilery. Nekaz zážitok iným!)

Pozitíva

  • Pútavý dej
  • Postavy
  • Dobre vyvážené odľahčené a vážne momenty

Negatíva

  • Predvídateľnosť

Komu sa bude páčiť?

Toto anime je vhodné ak ž máte chuť na hocičo. Odhaľovať tajomstvá? Uvolniť sa? Zamyslieť sa? Na napínavý príbeh na motív priateľstva a odvahy? Na všetko hovorím áno! Tak prečo ešte váhaš? Pusť sa do toho!
8

Skvelé

Príbeh (originalita, zábavnosť/hĺbka) - 9
Dej (logický sled, plynulosť, dynamickosť) - 8
Hlavná postava - 8
Vedľajšie postavy - 7

Napíšte komentár

Emailová adresa nebude nikde zverejnená. Okná označené * je povinné vyplniť.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password