Geniálnosť Sherlocka a posadnutosť Kosti | Beautiful Bones -Sakurako's Investigation (recenzia)

Sakurako (prosím nenúťte ma to písať celé) je akýsi súbor viacerých malých príbehov. Dalo by sa povedať, že má podobné spracovanie ako Hell Girl, kde každá epizóda je jedna vražda, ktorá si žiada vysvetlenie. Až posledné časti spojujú všetky predošlé v nejaký komplexnejší príbeh .

Sakurako je akási kombinácia Sherlocka Homlesa, Monka a Kosti (zo seriálu Bones) len v pôvabnom prevedení. Ako správny génius ani ona nemá práve vyvinuté sociálne cítenie, zmysel pre taktnosť či priateľstvo.

Jej jedinými spoločníkmi sú jej stará mama a Shoutarou Tatewaki, mladý chlapec, ktorý tvorí jediné spojenie medzi ňou a reálnym svetom. Spolu pri jej posadnutosti kosťami  často narazia na mŕtvoly zavraždených ľudí a nevyriešené prípady, ktoré si nutne žiadajú jej znalosti.

Postupom sa samozrejme dozvieme trochu viac aj z minulosti hlavných hrdinov- a aj to, čo tieto dve tak odlišné duše spojilo dokopy.

Beautiful Bones sa môže pýšiť skutočne nádhernou a príjemnou kresbou, obávam sa však, že spravovanie nebolo to najšťastnejšie.

„Sakurako sa môže pýšiť skutočne nádhernou a príjemnou kresbou, obávam sa však, že spravovanie nebolo to najšťastnejšie.“

Behom dvadsiatich min predostrieť komplikovaný mysteriózny príbeh s nečakaným koncom je takmer nemožné, no dá sa povedať, že Sakurako obstála takmer na výbornú.

„Osobne milujem tieto logické typy bez emócií, čo sa tvária, že takmer nepatria do ľudskej rasy.“

Síce často práve kvôli dĺžke som mávala pocit, že niektoré veci boli urýchlené či nevypovedané, zo Sakuroko mi to neubralo veľmi na pôžitku.

Na druhú stranu uznávam, že po čase si samotné príbehy takmer nepamätám a okrem toho, že som na konci bola hlboko dojatá, neviem si vybaviť jedinú scénu…

Pozeranie som si naozaj užila. Aj rozmýšľanie a pátranie nad pravdou. Lenže ako anime vo mne nezanechalo hlboký dojem. To celé by sa dalo napraviť jednoduchým zdvojnásobením počtu dielov (ale toho sa už asi nedočkáme, že…)

„Je to taká stredná cesta. Ak sa na ňu vydáte, myslím, že môžete byť príjemne prekvapení.“

Ak ste fanúšikmi týchto bláznivých, nekonvenčných detektívov, určite si užijete jej geniálnu povahu dieťaťa.  Osobne milujem tieto logické typy bez emócií, čo sa tvária, že takmer nepatria do ľudskej rasy.

Nakoniec, toto anime nakoniec nemôžem zhodnotiť inak ako priemerne. Je to taká stredná cesta. Ak sa na ňu vydáte, myslím, že môžete byť príjemne prekvapení.

Čo sa týka dvanásť-dielnych anime, isto patrí k tým nadmieru vydareným, len z mojej strany (keďže často vyhľadávam páve také) skôr ma chytilo za srdce Ga-Rei Zero (síce uznávam, že je to mierne zrovnávanie jabĺk s hruškami). Bolo by však odo mňa hlúpe, neodporúčať ho ďalej. Ak však nechcete opustiť detektívny žáner odporúčam Another či Erased, ktoré sa umiestnilo medzi najočakávaniešie anime 2016.

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje dojmy z anime? Akú postavu detektíva z anime miluješ najviac? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory!

(Ale nezabúdaj vyznačiť spoilery. Nekaz zážitok iným!)

Pozitíva

  • Rýchle a nenáročné
  • Dobrá hlavná postava

Negatíva

  • Malé zameranie na vedľajšie postavy
  • Krátky čas na rozvinutie poriadného príbehu
  • Ničím nechytí za srdce

Komu sa bude páčiť?

Sakurako je jedno z tých anime, ktoré trpia príliš krátkym časom. Príbehy by si zaslúžili omnoho väčšiu pozornosť, rovnako tak hlavný príbeh, ktorý sa črtá v pozadí. Čo sa ale týka dvanástielnych anime, rozhodne by som ho hodnotila ako jedno z tých pozitívnych. Sakurako je príjemná detektívna oddychovka, no vo svojom žánri sa nájdu anime, ktoré ju ďaleko predbiehajú.
4

Nič moc

Príbeh (originalita, zábavnosť/hĺbka) - 4
Dej (logický sled, plynulosť, dynamickosť) - 4
Hlavná postava - 6
Vedľajšie postavy - 2

Napíšte komentár

Emailová adresa nebude nikde zverejnená. Okná označené * je povinné vyplniť.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password