Another | Škola hrôz a nespútaného hororu (recenzia)

To, čo sa začalo ako žart, je teraz nočnou morou. S nový spolužiakom sa spustila aj kliatba, ktorá visí nad celou triedou. Ako to že začali vraždy? Recenzia mysteriózneho anime Another len pre vás! Ukážem vám, prečo sa báť mŕtvych.

„Škola je už sama o sebe strašné miesto, nie to ešte, keď ho stíha diabolská kliatba.“

Nikto nevie, prečo sa to stalo. Isté je len to, že to začalo smrťou jedného z deviateho ročníka.

Možno to bol žart, možno odmietli prijať smrť, do triedy pridali lavicu navyše, keď v tom niekto z triedy vykríkol: ,,To je on. Pozrite! Nie je mŕtvy!“

To, čo sa začalo ako krutý žart, teraz končí vraždami. Ak do triedy príde nový žiak a v triede chýba lavica, žiaci umierajú za záhadných okolností.

Kouichi Sakakibara však svoju lavicu mal prichystanú, tak ako to, že počet nesedí? Jednoduchá odpoveď, medzi žiakmi sedí jeden, čo je mŕtvy!

Another je jedno z najlepších mysterióznych anime, aké som kedy videla. Ja pravda, že nedokázalo vo mne vyvolať také silné emócie ako napríklad Jigoku Shoujo, ale musím pochváliť úžasný príbeh s mysterióznou zápletkou.

Po prvýkrát som vôbec neuhádla pravdu! V celom scenári som našla jedinú chybičku, ale nie je to nič, s čím by som nedokázala zmieriť.

„Vďaka len dvanástim epizódam vás tvorcovia nenaťahujú dlhými zbytočnosťami, každá scéna má svoje miesto.“

Postavy sú trochu ploché a pripravte sa na to, že väčšina je viac menej do počtu- obete na krásne krvavé scény ich strašného prekliatia. Kouichi Sakakibara, ako to hlavný hrdina, je (ako to býva) trochu otravný, na prvý pohľad úbohý ťuťmák, ale má svoje svetlé chvíľky a vo väčšinu času som s ním nemala problém.

Mojou najobľúbenejšou postavou sa stala Misaki Mei, ktorá ma fascinovala už z plagátov. Temná a záhadná, a hlavne veľmi príjemná. Jedna z dievčenských hrdiniek, ktoré nebude mať chuť zakopať. Vždycky ma dokázala niečim šokovať a v konečnom dôsledku sa ukázala byť šikovnejšia a rozvážnejšia než celý zvyšok triedy. Za mňa palec hore.

„Obzvlášť sa mi páčilo, ako realisticky bol vykreslený obchod s bábikami. Desivo a nádherne zároveň.“

Kresba je ďalším kladom Another. Nehrozí, že by ste si postavy mýlili a obzvlášť sa mi páčilo, ako realisticky bol vykreslený obchod s bábikami. Desivo a nádherne zároveň. Ako atmosféra celého filmu.

Vďaka len dvanástim epizódam vás tvorcovia nenaťahujú dlhými zbytočnosťami, každá scéna má svoje miesto, buď v príbehu, alebo aspoň dobrom efekte. A to ma privádza na téme krvi. Áno, bude jej tam dosť. Nie ako v Efen lied, ani Blood C, nič pri čom by ste nemohli zjesť misu hranolčekov, ale odporúčam hlavne necenzurovanú verziu

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje dojmy z anime? Ešte niekto má po tomto anime strach behať s dáždnikom? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory!

(Ale nezabúdaj vyznačiť spoilery. Nekaz zážitok iným!)

Pozitíva

 • Kresba
 • Prekvapivý koniec

Negatíva

 • Postavy len do počtu
 • Divákom veľmi nepohne

Komu sa bude páčiť?

Rozhodne z tých podarenejších hororov, pretože sa nesústreďuje len na nezmyselné zabíjanie. Detektívny prvok je tu celkom dobrý a dodáva Another výnimočnosť. Dobré, oddychové dielo, ktoré isto stojí za pozretie.
5.3

Priemerné

Príbeh (originalita, zábavnosť/hĺbka) - 7
Dej (logický sled, plynulosť, dynamickosť) - 7
Hlavná postava - 4
Vedľajšie postavy - 3

2 komentáre

 1. je to asi anime ktorému treba prísť na chuť 🙂 ale inak pozeratelné 🙂 nie je to síce snímok ktorý by ste si pozreli niekolkokrát za sebou, ale nápad je to dobrý ^ ^

  Odpovedať
  • To uznávam, preto ani to hodnotenie nie je zas tak vysoké. Rozhodne by ma to nebavilo pozerať znovu. Hlavne preto, lebo tam treba ten moment prekvapenia. Keď človek vie pravdu, už ho nemá čo zaujať… No je to jedno z inteligentnejších hororov, ktoré som videla.

   Odpovedať

Napíšte komentár

Emailová adresa nebude nikde zverejnená. Okná označené * je povinné vyplniť.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password