• Posvieťme si na to!

Trickster je detská hra na detektívov alebo niečo viac?

Sen každého detektíva je natrafiť na rovnocenného súpera. Keď sa však tanec dobra a zla zvrhne na ničivé tornádo chaosu, nikto si nemôže byť istý, či nebude jeho ďalšou obeťou. Prečítajte si recenziu na nové detektívne anime Trickster.

V meste funguje niečo ako Klub mladých detektívov. Majú vlastnú hackerku, odpísaného policajta, vojnového hrdinu i mladú búriacu sa krv.

Práve tá k nim pritiahne nového člena. Záhadného chlapca, ktorý nemôže umrieť. Ten im sľubuje im pomoc v boji s ich najhorším nepriateľom – zločincom s Dvadsiatimi tvárami. Lenže pomoc nebýva zadarmo. Ak sa mu podarí tento zápas vyhrať, musia prísť na to, ako ho zabiť…

Poďte rýchlo! Ak to stihnete, ešte uvidíte ako sa toto anime plaví do stoky. Je až neuveriteľné, koľko sa toho dá skaziť na projekte, ktorý okrem anime sľuboval mangu, divadelné predstavenie a hraný film. Ak už sa tvorcovia rozhodli všetky tieto veci prepliesť alebo nie, isté je, že dej pôsobí veľmi náhodne.

„Detské hry, ktoré nepotrebujú hĺbku, aby ste si ich užili.“

Som jedna z mála, čo viac bavil začiatok s jednoduchými detskými detektívnymi príbehmi, ktoré by ste naozaj dokázali vyriešiť vo svojom susedstve. Hrdinovia v úvode sledujú neverných manželov, vracajú ostatným deckám stratené predmety. Detské hry, ktoré nepotrebujú hĺbku, aby ste si ich užili, pretože vracajú spomienky na super časy s kamošmi.

Potom všetko akosi naberá nečakaný spád a vy si musíte uvedomiť, že to je seriózna detektívna kancelária, ktorá rieši skutočné zločiny. Hlavný záporák, zločinec s Dvánástimi tvárami, pre mňa ale ostal nemalou záhadou. Boj zo zločincom, záhadná minulosť postáv a celé ich prepletenie je utopené v hádankách a náznakoch, ktoré sa len ťažko spájajú do seba. 

Anime sa stále tvári, že za každou zákrutou prinesie niečo strhujúce, no nikdy sa tak nestane. Jediné čím sa môže pýšiť je naozaj krásna animácia, ktorá vie vytvoriť naozaj peknú atmosféru. Nakoniec sa divák nemôže pobaviť na ničom inom, než na pošuchovaní hlavných hrdinov

„Trickster nedokáže priniesť nič nové.“

Slabé, slabé, až podpriemerné. Asi tak by som zhodnotila celkový dojem. Prvá polovica anime sa tvárila, že ešte niekam smeruje. Ale tie nádeje sa po druhom openingu rýchlo rozplynuli. Trickster totiž nedokáže priniesť nič nové a zaujímavé ani ako magická detektívka, ani po stránke detských hrdinov a detektívov.

Je mi ľúto, ale dej inšpirovaný detektívnymi príbehmi od spisovateľa Edogawa Rampy minimálne v tomto podaní neznalému divákovi nič neprinesú. Ešte aj hudba od Hajaši Júki, ktorú môžete poznať z diel ako Kiznaivers a Death Parade, tu nepriniesla nič prevratné.

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje dojmy z anime? Aké bolo tvoje detské vysnívané povolanie? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory!

Tento článok napísal:
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Všetky články tohto autora
Napíš komentár

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Tento článok napísal: Veronika Šašalová

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?