• Posvieťme si na to!

Panna hľadá manžela v Shingeki no Bahamut: Virgin Soul

Ubehlo desať rokov od okamihu, keď povstal ukrutný drak Bahamut a rozsieval skazu. Drak bol nakoniec porazený, ale hrozba, že by sa mohol v budúcnosti vrátiť, celkom nezmizla. Tvorcovia však do Virgin Soul priniesli omnoho hrozivejšieho nepriateľa: otrasný scenár, nelogické postavy a klišé romantickú zápletku. To by mohol byť koniec, ktorý už anime nerozdýcha…

Behom posledných rokov sa pomery vo svete drasticky zmenili. Bohovia stratili nad ľuďmi všetku moc. Démoni sa stali otrokmi a prebývajú v mestách s úplnou spodinou. Ľudstvo, pod novým kráľom, zažíva nevídaný rozmach. Hlavné mesto kvitne životom, odráža pýchu a márnivosť tých, ktorí vládnu. Práve sem sa s vidinou lepšieho zárobku vydáva hlavná hrdinka-Nina.

Prvé scény prinášajú fanúšikovi presne to, čo od Shingeki no Bahamut: Virgin Soul očakával. Krásnu kresbu, odľahčenú atmosféru, len humoru je akosi pomenej. Síce nemáme tak akčný začiatok, ale komu by vadil pomalší rozbeh, keď Bahamut dostal priestor na viac ako dvanástich dieloch?

„Virgin Soul je skôr divná adaptácia Disney princezien a Shreka.“

Problém je, že ak očakávate skutočné pokračovanie Shingeki no Bahamut Genesis, asi ste si pustili zlé anime. Virgin Soul je skôr divná adaptácia Disney princezien a Shreka, len sa tu nestrácajú črievičky a hlavná hrdinka sa miesto Zlobra mení na draka. Zvyšné diely sa len čaká na „Žili šťastne až do smrti,“ a aby tvorcovia nemuseli meniť názov na Panna hľadá manžela, tak tam niekde nájdeme aj toho Bahamuta…

Humor sa okliešťuje na hlúpe pomýlenie si dievčaťa s chlapcom, premotivovanosť hlavnej hrdinky a tie roztomilé kyksy, ktoré robíme na začiatku vzťahov. Romantika tiahne celé anime, zatiaľ čo občas v pozadí vzhliadneme náznak zaujímavej zápletky, ktorá sa o pár dielov ukáže ako nepodstatná či nedotiahnutá.

„Aby tvorcovia nemuseli meniť názov na Panna hľadá manžela, tak je tam aj ten Bahamut.“

Napätie sa tu buduje len skrz hudbu. Možno by nemé zostrihané scény fungovali raz, ale keď ich človek začne očakávať, emocionálnosť sa z nich pomaly vytráca. Ak by ste sa aj tešili na ďalší diel, podstatné veci vyzrádza až v potitulkových scénach. Preto ak máte pocit, že vám niečo uniklo, prezrite si posledné sekundy minulého dielu. Na tie nadväzuje prvých pár minút nového dielu a potom máte pocit, že sa vlastne zvyšok času nič nedeje. Klišé romantická zápletka urobí aj zo zaujímavej postavy, ako bola Nina, naivku, ktorá sa vie spoliehať len na príval hormónov.

Čo je smutné, pretože okrem Niny sa len s pár novými postavami. Naša známa trojica z Genesis sa navzájom už nedopĺňa tak dobre. Posun v charakteroch je logický, ale anime utrpelo tým, že za z nich stali typickí „povojnový hrdinovia“, ktorí nevedia, čo robiť so svojím životom. Postavy ignorujú svoje charaktery, posúvajú dej, nie preto, lebo chcú niečo dosiahnuť, ale preto, lebo štúdiu zaplatili prachy na vytvorenie druhej série.

„Z bývalých postáv sa stali „povojnový hrdinovia“, ktorí nevedia, čo robiť so životom.”

Myslím, že o celkovom dojme ani nemá zmysel hovoriť. Mierne ho zlepšuje záver, kde som si po 24 dieloch ľúbostného niečoho zažila skutočnú romantiku. Len dobrá animácia a pár scén delia Virgin Soul od úplného odpadu. Nehovoriac o prísľube tretej série, ktorá sa črtá na konci posledného dielu,  a ukazuje nám, že väčšina z deju druhej série bola vlastne v príbehu nepodstatná. Stavia tak celú druhú sériu do pozície bezvýznamného fileru. Mám ešte niečo dodať?

Hodnotenie:

Príbeh3 z 10 (Zlý)
Postavy3 z 10 (Zlé)
Chytľavosť4 z 10 (Nič moc)
Animácia10 z 10 (Perfektná)

Prvá séria Shingeki no Bahamut: Genesis

Genesis je omnoho strelenejšia, humor dostáva viac priestoru, zatiaľ čo romantika sa v Genesis pomerne potlačuje. Pre dvanásť dielov má rýchlejší spád, no samozrejme celkom jednoduchý príbeh. Postavy ale spolu fungujú omnoho lepšie. Ak ste neskúsili, je čas to napraviť.

Čítaj recenziu
Tento článok napísal:
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Všetky články tohto autora
Napíš komentár

komentár
Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Tento článok napísal: Veronika Šašalová

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?