• Posvieťme si na to!

Shingeki no Bahamut Genesis berie koniec sveta s humorom

Bahamut je staroveký tvor, ktorý podľa legendy takmer zničil ľudstvo. Keďže nie je démon ani anjel, bohovia sa rozhodli zapečatiť ho. Teraz ale neznámy zlodej odcudzil anjelom kľúč od Bahamutovho vezenia.

Celá krajina je v napätí, len Favoro si žije svoj život lovcu odmien, oddáva sa ženám a chlastu, poráža príšery, až kým nestretne záhadné dievča plné elánu, ktoré však ani zďaleka nie je tak nevinné, ako na prvý pohľad vyzerá.

Zabudnite na zdĺhavé úvody a slabé dvanásťdielne anime, ktoré vždyckz majú potenciál, ale nakoniec to nikam nedotiahnu. Shingeki no Bahamut Genesis, že to ide aj inak. Anime si celkom dobre uvedomuje svojho krátkeho času na rozpovedanie celého príbehu a rozhodne ním neplytvá. Už prvá epizóda je preplnená akciou, humorom a skvelými postavami, ktoré tvoria gro série Shingeki no Bahamut Genesis aj Virgin Soul.

„Shingeki no Bahamut Genesis hýri skvelými postavami.“

Celkovo ma prekvapuje pestrosť charakterov, ktoré sa stihli za tých pár dielov vystriedať. Hlavný hrdina Favoro nie je typický spravodlivý samaritán. Nejde mu o záchranu sveta, nanajvýš tak o osobný prospech, poriadne jedlo a veľa dobrého alkoholu. Podvádza a klame až sa hory zelenajú. A kvôli kusu zlata by zapredal aj najlepšieho priateľa.

Postavy vytvárajú zábavnú partu, ktorá sa vo všetkom dopĺňa. Ako protiváhu zlodejov tu máme čestných rytierov, ktorých snaha robiť veci správne a veľkolepo nemusí dopadnúť vždy najlepšie. K správnym kaukliarom patrí aj lolitka-čarodejnica Rita, ktorá nešetrí suchým humorom. A určite si obľúbite aj krásku v núdzi Amiru, ktorej detskosť a úprimnosť nezakrývajú to, že v skutočnosti nejde o žiadnu nežnú kvetinku.

„Bude zlodej vždy len zlodejom?“

Vďaka nepredvídateľnosti charakterov budete tŕpnuť až do konca. Bude zlodej vždy len zlodejom? Rytier len nositeľom dobra? Ak hľadáte niečo oddychové a na zasmiate v zaujímavom fantasy prostredí, Shingeki no Bahamut Genesis je to pravé pre vás!

Zvláštne je, že tak dobrý príbeh a postavy vzišli pôvodne z kartovej hry na mobil. Ak sa však tešíte, že vyskúšate skvelú hru, musím vás sklamať. Hra má celkovo nálepku prepadák a vážne nechápem, ako tak dobré fantasy anime, vzniklo práve z tohto, ale buďme za to vďační.

Druhá séria Shingeki no Bahamut: Virgin Soul

Behom posledných rokov sa pomery vo svete drasticky zmenili. Bohovia stratili nad ľuďmi všetku moc. Démoni sa stali otrokmi a prebývajú v mestách s úplnou spodinou. Ľudstvo, pod novým kráľom, zažíva nevídaný rozmach. Hlavné mesto kvitne životom, odráža pýchu a márnivosť tých, ktorí vládnu. Práve sem sa s vidinou lepšieho zárobku vydáva hlavná hrdinka-Nina.

Hodnotenie:

Príbeh7 z 10 (Slušný)
Postavy10 z 10 (Perfektné)
Chytľavosť10 z 10 (Perfektná)
Animácia10 z 10 (Perfektná)

Rozprúď diskusiu: Páčil sa ti alebo pomohol ti tento článok? Poznáš iné anime podľa hry? Napr. Personu či Danganronpu? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory!

Tento článok napísal:
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Všetky články tohto autora
Napíš komentár

komentár
Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Tento článok napísal: Veronika Šašalová

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?