• Search
  • Lost Password?

Sakamoto desu ga? : Frajer, ktorého budete milovať

Sakamoto je všetko, čo by chlapi chceli byť. Byť dokonalý, ale má svoje úskalia. Však ako vyrieš problém, aby ste ostali sofistikovaný, zdvorilý a vznešený? Samozrejme tým najkomplikovanejším spôsobom!

Sakamoto je mierne iný pohľad na komédiu zo školského prostredia. Nebudete sa pri ňom smiať nahlas, ani sa chytať za brucho, a predsa toto anime prekypuje naozaj dobrým humorom. Iste, Sakamoto má štýl, ktorý sa celkom rýchlo okuká, preto tých pár dielov bohato stačí, aby ste si ho užili.

Ono je naozaj ťažké si túto cool, cooler, coolest postavu nezamilovať. Sakomoto nie je sám o sebe vtipný. Nerobí divné ksichty, nikam nepadá, len svojou prehnanou inteligenciou rieši problémy vždy tým najkomplikovanejším spôsobom a dostáva do rozpakov svoje okolie, zatiaľ čo on sám si zachováva chladnú tvár.

„Sakamoto je mierne iný pohľad na komédiu zo školského prostredia.“

Vďaka tomu bude pre vás rozuzlenie stále prekvapivé. Divák si často vyloží situáciu úplne inak ako všetky postavy a vo vašej nevedomosti vás nechajú až do poslednej chvíle, kým sa na konci epizódy všetko nevysvetlí. Neviete si to dobre predstaviť? Pustite si prvý diel a uvidíte.

Toto anime je originálne hádam vo všetkých ohľadoch. Postavy sú síce s vami len krátko, ale tu nezáleží na ich charakteroch, ide najmä o situácie, do ktorých sa dostávajú. Ak máte chuť sa odreagovať a dopriať si chvíle neviazanej zábavy, isto odporúčam. 

Myslím, že ak sa odhodláte, budete sa hambiť za všetky predsudky, ktoré ste voči tomuto anime mohli mať. V česko/slovenskej komunite bol Sakamoto často prirovnávaný k One-punch manovi, čo mnohým divákom pripravilo mierne sklamanie. Obidve sú to síce skvelé komédie, ale štýlom ani humorom si vôbec nie sú podobné. Obsah sám o sebe neznie až tak vábne, no je pravda, že je veľmi ťažké opísať anime tohto formátu.

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Aké sú tvoje dojmy z anime? Akú najvtipnejšiu historku máš zo školy? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory!

Written by
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Či je to klasika, fantastika, alebo detektívka, venujem sa všetkému. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

View all articles
Leave a reply

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Written by Veronika Šašalová

Follow us

Proactively formulate resource-leveling imperatives through alternative process improvements.