• Posvieťme si na to!

Sakamoto desu ga? : Frajer, ktorého budete milovať

Sakamoto je všetko, čo by chlapi chceli byť. Byť dokonalý, ale má svoje úskalia. Však ako vyrieš problém, aby ste ostali sofistikovaný, zdvorilý a vznešený? Samozrejme tým najkomplikovanejším spôsobom!

Sakamoto je mierne iný pohľad na komédiu zo školského prostredia. Nebudete sa pri ňom smiať nahlas, ani sa chytať za brucho, a predsa toto anime prekypuje naozaj dobrým humorom. Iste, Sakamoto má štýl, ktorý sa celkom rýchlo okuká, preto tých pár dielov bohato stačí, aby ste si ho užili.

Ono je naozaj ťažké si túto cool, cooler, coolest postavu nezamilovať. Sakomoto nie je sám o sebe vtipný. Nerobí divné ksichty, nikam nepadá, len svojou prehnanou inteligenciou rieši problémy vždy tým najkomplikovanejším spôsobom a dostáva do rozpakov svoje okolie, zatiaľ čo on sám si zachováva chladnú tvár.

„Sakamoto je mierne iný pohľad na komédiu zo školského prostredia.“

Vďaka tomu bude pre vás rozuzlenie stále prekvapivé. Divák si často vyloží situáciu úplne inak ako všetky postavy a vo vašej nevedomosti vás nechajú až do poslednej chvíle, kým sa na konci epizódy všetko nevysvetlí. Neviete si to dobre predstaviť? Pustite si prvý diel a uvidíte.

Toto anime je originálne hádam vo všetkých ohľadoch. Postavy sú síce s vami len krátko, ale tu nezáleží na ich charakteroch, ide najmä o situácie, do ktorých sa dostávajú. Ak máte chuť sa odreagovať a dopriať si chvíle neviazanej zábavy, isto odporúčam. 

Myslím, že ak sa odhodláte, budete sa hambiť za všetky predsudky, ktoré ste voči tomuto anime mohli mať. V česko/slovenskej komunite bol Sakamoto často prirovnávaný k One-punch manovi, čo mnohým divákom pripravilo mierne sklamanie. Obidve sú to síce skvelé komédie, ale štýlom ani humorom si vôbec nie sú podobné. Obsah sám o sebe neznie až tak vábne, no je pravda, že je veľmi ťažké opísať anime tohto formátu.

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Aké sú tvoje dojmy z anime? Akú najvtipnejšiu historku máš zo školy? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory!

Tento článok napísal:
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Všetky články tohto autora
Napíš komentár

komentár
Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Tento článok napísal: Veronika Šašalová

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?