• Search
  • Lost Password?

Orenchi no Furo Jijou: Ak je doma najlepšie, tak prečo bývaš v mojej kúpeľni?!

Všade dobre, doma najlepšie. Tak prečo sa ten morský muž rozhodol usadiť v mojej kúpeľni? Oddychová komédia čisto pre ženy Orenchi no Furo Jijou.

Predstavte si obyčajný mládežnícky život. Presne taký má aj Tatsumi a to až do chvíle, kým nezazrie nádhernú morskú pannu uviaznutú na brehu jazera. Ako správny samaritán sa nerozhodne ju priviesť domov. Má to jeden háčik. Nádherná panna ani zďaleka nie je žena. Navyše sa zdá, že Morský muž nehodlá opustiť Tatsumiho kúpeľňu tak skoro, čo mu jasne skomplikuje život… 

Radšej vo pred chcem upozorniť, že toto anime nie je určené práve pánom (popravde, ťažko povedať, že či je vôbec určené väčšine žien…) Napriek tomu, že v Jojovi nebude o nič menej gay scénok,ale nabúchaný chlapi ako hora aspoň vracajú ten pocit maskulinity. Tu nie.

Najväčším plusom je, že každá epizóda má štyri minúty.”

Orenchi no Furo Jijou má kresbu ako vystrihnutú z dievčenských noviel, takže ak nie ste fanúšikmi nevinnému párovaniu chlapcov, ehm, nuž… Ja osobne som bola som obeťou zlého radenia anime. Mne nik nepovedal, že je to pre ženy!

Už po pár dievčenských novelách o sebe viem, že nie som tento typ úchyla. Orenchi no Furo Jijou je napriek tomu krátka, dobre pozerateľná blbostka, ktorá dokáže byť miestami celkom vtipná.

Jeho najväčším plusom je, že každá epizóda má tak štyri minúty, z čoho minútu asi zaberie opening. Čo je úplne super, lebo takto nedostanete veľa priestoru sa nad sebou zamyslieť sa a povedať si: „Bože, prečo to vlastne robím!“ A budete pokračovať ďalej a ďalej, ako ja…

Jeho krátkosť je celkom hypnotická a žiada si pustiť viac. Celkom ma prekvapilo, keď som na konci začala silne uvažovať nad podobnosťou Morské muža a Yuno z Mirai Nikki. Ani nemusím hľadať, stavím sa, že aj on má desaťhodinový remix, kde neustále kričí: „Tatsumi, Tatsumi, Tatsumi!“  (Nuž, Yuno so svojím „Yuki, Yuki“ ostane známenjšia).

„Druhýkrát by som sa na Orenchi no Furo Jijou nahovoriť nedala.”

Osobne, prvé dve časti ma skutočne bavili, sľubovala som si od toho celkom dobrú komédiu, niečo podobne šialené ako Level E (čo už asi nikdy nepríde). Sklamalo ma, keď sa celý humor začal zakladať na hanblivých pohľadoch protagonistov. Dalo by sa povedať, že ma ťahal prísľub niečo, čo nikdy neprišlo…

Tak šialený nápad, keby dostal iné spracovanie mohol dopadnúť veľmi dobre. Napriek tomu, dopozerala som to. A cítila som sa pri tom príjemne. Dobre som sa odreagovala, lenže je mi jasné, že druhýkrát by som sa nahovoriť nedala. Hlavne nie po tom, keby som vedela, čo ma čaká…

Ak sa nemýlim, toto anime je aj tak len dodatok k 29 minútovej Kono Danshi, Ningyo Hiroimashita OVA. No pochybujem, že to posunie príbeh závratným spôsobom. Nakoniec to radšej ani hodnotiť nejdem. Myslím, že nie som v tomto žánre tak zbehlá a nechávam to na odborníčky. Nakoniec, svoje publikum si to pritiahne a slečny to posúdia rýchle.

Written by
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Či je to klasika, fantastika, alebo detektívka, venujem sa všetkému. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

View all articles
Leave a reply

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Written by Veronika Šašalová

Follow us

Proactively formulate resource-leveling imperatives through alternative process improvements.