• Posvieťme si na to!

Orenchi no Furo Jijou: Prečo neschovávať morského panica v kúpeľni?

Oddychová komédia čisto pre ženy, Orenchi no Furo Jijou, stavia mužov pred zásadnú otázku. Ruku na srdce, pomohli by ste dáme v problémoch?

Hlavný hrdina má srdce na správnom mieste. Keď na brehu uvidí uviaznutú morskú pannu, rozhodne sa jej pomôcť. Má to jeden háčik. Nádherná panna ani zďaleka nie je žena. Navyše sa zdá, že Morský muž nehodlá opustiť hrdinovu kúpeľňu tak skoro, čo mu jasne skomplikuje život…

Orenchi no Furo Jijou má kresbu ako vystrihnutú z dievčenských noviel, takže ak nie ste fanúšikmi nevinnému párovaniu chlapcov, ehm, nuž… Ja osobne práve veľmi nie som a stala som sa obeťou zaradenia anime v kategóriách. 

Orenchi no Furo Jijou má kresbu ako vystrihnutú z dievčenských noviel.

Orenchi no Furo Jijou je napriek tomu krátka dobre pozerateľná blbostka, ktorá dokáže byť miestami celkom vtipná. Jeho najväčším plusom je, že každá epizóda má tak štyri minúty, z čoho minútu asi zaberie opening. Vaše mozgové bunky teda nedostanú veľa priestoru na otázky typu: „Bože, prečo to vlastne robím!“ A budete pokračovať ďalej a ďalej, ako ja…

Nejde len o hyponotickú krátkosť, prvé dve epizódy majú pomerne dobrý humor a ja som dúfala, že z tejto krátkej hlúpostičky sa možno vyliahne šialenosť na spôsob anime Level E. Bohužiaľ anime ostáva pri hanblivých pohľadoch a roztomilej animácie.

„Jeho najväčším plusom je, že každá epizóda má tak štyri minúty.“

Fanúšičkám Yaoi Orenchi no Furo Jijouani s čistým svedomím nemôžem odporúčať , nakoľko nie som vhodný človek, ktorý by mohol odporúčať anime tohoto typu. Bývalú blogerka L.M. mi však kedysi napísala:

„Tak, toto anime ma síce pobavilo, ale ako píšeš, najväčším plusom sú krátke časti, ktoré ti nedajú priestor zamyslieť sa nad sebou, či hlbším významom tohto anime. Proste zábava, na nič iné toto anime ani neslúži.“

Dúfam, že názor odborníčky L.M. vám pomôže v rozhodovaní a za mňa? Ak chcete fakt niečo dobré skúste spomínaný Level E či moje milované Nichijou.


Hľadáte zábavu?

Skúsili ste už napríklad Sakamoto desu ga? Sakamoto je všetko, čo by chlapi chceli byť. Byť dokonalý, ale má svoje úskalia. Však ako vyrieš problém, aby ste ostali sofistikovaný, zdvorilý a vznešený? Samozrejme tým najkomplikovanejším spôsobom!

Recenzia na Sakamoto desu ga?

 

Tento článok napísal:
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Všetky články tohto autora
Napíš komentár

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Tento článok napísal: Veronika Šašalová

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?