• Posvieťme si na to!

Mahou Shoujo Madoka Magica: Roztomilosť je najväčší klam

Záhadný hovoriaci tvor vraví, že osud sa dá zmeniť. Treba s ním uzavrieť zmluvu a stať sa magickým dievčaťom a splní ti akékoľvek želanie. Nenechajte sa však zmiasť! Madoka Magica je živým dôkazom toho, že to najväčšie zlo sa často ukrýva pod obalom, tých najkrajších vecí.

Madoka si užíva ráno, no niekde vzadu sa stále oklepáva zo sna o dievčati, ktoré videla umierať pri boji s temnotou. Zrazu do školy nastupuje nová spolužiačka, neuveriteľne podobá dievčine zo sna, a zdá sa, že Madoka jej vôbec nie je cudzia.

Nová spolužiačka ju žiada o za ňou prišlo so zvláštnou prosbou.Chce, aby vo svojom živote nič nemenila. Madoka jej slovám nechápe, až kým nestretne roztomilého tvora Kyubeyho, ktorý jej ponúka, že jej splní akékoľvek želanie.

Dokáže vás milá kresba oklamať? Ja som si to pre tú sladkú animáciu takmer nepozrela. Už pri pohľade na plagát som si vravela, že Madoka Magica bude síce pekná, ale na mňa príliš detská, romantická a nejakej akcie sa nedočkám. Predsudky sa vytratia veľmi rýchlo.

Madoka prepracovala psychológiu mladých dievčat.

Veselé chvíle v škole vystrieda lov čarodejníc a čoskoro sa budete musieť vyrovnať aj so stratou jednej z postáv. Madoka sa nevybrala cestou krvavých anime, ale zaručujem vám, že smrť postáv vás nenechá chladnými. Kombinácia milej kresby a krutého sveta tu funguje na jedničku a vytvára tak perfektnú atmosféru. 

Celkovému napätiu a dychberúcej atmosfére prispieva aj hudba. Niet sa čomu diviť, veď skladby mala na starosti Kalafina. Diela tejto dievčenskej kapely môžete poznať napríklad z anime Fate/Zero. K tomu si ešte domyslite netradičnú kresbu pri labyrintoch s čarodejnicami, ktoré vyzerajú, akoby ich niekto najprv ručne kreslil na papier.

Zaujímavá animácia však nie je to jediné, v čom Madoka vynikla. Prvoradý je tu príbeh a najme skvelo prepracovaná psychológia mladých dievčat. Počas jednotlivých dielov budeme mať šancu zoznámiť sa s každou hrdinkou. Pomaly odhaľujete ich minulosť a motivácie, ktoré sú natoľko odlišné, že často vedú k sporom medzi našimi dievčatami.

Dočkáme sa pokračovania?

Madoka je opäť dielo, kde v pozadí môžete vystopovať mnohé symboly, ktoré dotvárajú celkové vyznenie anime. Ak nemáte náladu na úvodné piesne, Madoka bola prerobená aj do filmov, kde našla svoje pokračovania. V roku 2O2O nás aj nezávislý príbeh Magia Record: Mahou Shoujo Madoka☆Magica Gaiden!

Vrelo odporúčam. Myslím, že je to ďalšie fantastické dielo z dielne, odkiaľ vyšli aj Kara no Kyoukai, Fate/Zero, Black Lagoon, Psycho-Pass či vizuálna novela Sayo no Uta.

/人◕‿‿◕人\ Želáš si niečo podobné?

Gakkogurashi: School–Live!

Opäť raz anime o skupine dievčat. Pre milú kresbu by ste možno netipli, že má zaujímavé psychologické momenty.  Gakkogurashi je ale oddychovejšie a nejde tak do hĺbky, no stále je to dielo, ktoré by vás mohlo chytiť. Recenzia na Gakkogurashi

Shinsekai yori: From the New World

Postapokalyptické anime o dospievaní, priateľstve a láske v zvláštnej budúcnosti, kde parta detí bude musieť zvažovať každý krok. Odhalili totiž tajomstvo dospelých, o ktorom nemali nič vedieť. Recenzia na Shinsekai yori

Tento článok napísal:
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Všetky články tohto autora
Napíš komentár

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Tento článok napísal: Veronika Šašalová

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?