• Posvieťme si na to!

Kakegurui XX hrá stále s rovnakými kartami

Sú veci, ktoré vidíte len v anime. Orgazmické výbuchy z dobrého jedla (Shokugeki no Souma) či pôžitok z hazardných hier. Kakegurui som kedysi opísala ako stretnutie s dominou. Buď si vás zotročí a vy prileziete naspäť, ani neviete prečo, alebo sa znechutene odvrátite s tým, že už nikdy viac. A Kakegurui XX rozhodne prináša viac.

Prídavky orgazmov, premyslených hier, ktoré nakoniec vždy nájdu svoju vadu, nové postavičky na trýznenie a v tomto víre hýrenia a pôžitkov sa akosi stráca hlavný príbeh, rovnako ako čaro Yumeko, ktorá svojich fanúšikov neuspokojí ako kedysi.

Kakegurui XX prinieslo použité veci bez pridanej hodnoty. Otrocky sa drží bývalého úspechu a snaží sa nás uchlácholiť zábavou z minulej série, lenže to už na fanúšikov nemá vôbec žiadny účinok. Priaznivcom neprinesie nič nové a nových ľudí si už nezíska.

Zatiaľ čo prvá séria nepotrebovala nič svetoborné a mohla stavať na energii, prehnanej animácie, druhá séria už trpí svojou stávkou na rovnaké karty. Som znechutená banalitou celej série! Naznačený príbeh z poslednej epizódy sa opäť trúsi medzi mini-bossov a ich (neúspešné) pokusy poraziť Yumeko.

„Kakegurui XX sa otrocky sa drží bývalého úspechu.“

Tváričky, ktoré sa krútia ešte do hnusnejších grimás a pôžitok, ktorý si už nedokážete užiť spolu s postavami je presne ten dôvod, prečo by človek nemal ľutovať, ak sériu vypne po pár dieloch. Tým, že sa Kakegurui XX nijak neposúva, človek má pocit, že dostáva len akýsi druh nechutného fanservisu.

Po dlhšej dobe si nemôžem spomenúť na jedinú postavu či stávku, okrem konečnej scény, ktorá by aspoń udržala moju pozornosť. V Kakegurui XX sa opäť stretneme so známymi tvárami. Lenže posúvajú sa niekam ich vzťahy a povahy? Práve naopak. Povedala by som, že postavy sa nám akosi vzďaľujú… A popravde nakoniec najväčšia chyba bude v našej Yumeko.

Z postavy, ktorá nemá záujem o nič viac, než vzrušenie z nepredvídateľnej stávky, nespravíte ambiciózneho človeka, ktorý sa chce dostať na čelo prezidentskej rady. Skúste si v hlave porovnať  Kakeguruiu a Shokugeki no Souma, ich priebeh je dosť podobný. Nemyslíte?

Každú sériu sa objavila nová výzva a nepriatelia, lenže Souma nás dokázal zaujať charaktermi a ambíciami hlavných hrdinov. Každý mal svoj unikátny spôsob varenia, počas série sa zlepšovali, naberali sebavedomie a hlavne mali dôvod, prečo mierili na vrchol. Čo sa odohráva vo vnútri Yumeko a ostatných? Poháňa ich niečo iné ako moc, vzrušenie či strach z toho byť „domácim maznáčikom“?

„Prichádzajú noví vyzývatelia!“

Tak sa zdá, že Kakegurui si od prvej série na seba uviazala mašľu. Ako dlho bude trvať, kým sa zadusí? Tretia séria bude na sebe musieť poriadne zapracovať. Ak sa neukážu nové možnosti, vysvetlenia a práca s postavami, tak bláznivosť už ďalšiu sériu nezachráni. To už nezachránila ani túto. Kakegurui nutne potrebuje vybudovať príbeh a motiváciu, ktorej bude divák schopný veriť a užiť si ju.

Tento článok napísal:
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Všetky články tohto autora
Napíš komentár

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Tento článok napísal: Veronika Šašalová

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?