• Posvieťme si na to!

Kakegurui ťa vyzýva k stávkam, ktoré vyvolávajú orgazmus

Čo vám dokáže rozprúdiť krv v žilách? Rýchlosť? Skok padákom? Nuda. Skúste niečo omnoho šialenejšie! Započúvaj sa do šuchotu karát. Dívaj sa na hod kociek. Ich pomalý pád. Počet čísel, ktorý rozhodne o zohavení tela či zapredaní vlastnej duše. Pretože v Kakegurui len nepredvídateľná stávka vyvoláva orgazmus!

Svetom v skutočnosti hýbu peniaze a boháči v súkromnej akadémií Hyakkaou, to vedia lepšie než ostatní. Tu sociálny status nedosiahnete známkami ani športom. Aby ste sa raz stali hlavou firmy, musíte vedieť čítať súpera. A ako sa to lepšie naučiť, než cez hazard?

Priemerní hráči na škole nemajú čo hľadať. Študenti pre budúcnosť riskujú všetko. Čo sa však stane, ak elitu už prestane baviť hrať o peniaze a radšej stávkujú o časti ľudského tela či samotné životy? Hlavne ak do školy nastúpi súper, ktorý je pre vzrušenie ochotný urobiť čokoľvek?

Zážitok s Kakegurui je ako stretnutie s dominou.“

Kakegurui sa opisuje veľmi ťažko. Zážitok z tohto anime je ako stretnutie s dominou, buď si vás pripúta a zotročí, alebo odídete znechutení z podobného zážitku. V tom prvom prípade sa vždy nejak doplazíte naspäť, aj keď už viete presne, čo máte čakať – šialené vymývanie mozgu, perverzné pohľady a mierne opakovanie. Isté je, že Kakegurui vie upútať pozornosť na prvý pohľad.

Už samotný opening dokonale vystihuje celé ladenie anime. Neprehliadnuteľná Jabami Yumeko, dievča s havraními vlasmi a nevinnou tváričkou, pod ktorou sa ukrýva hotová smršť. Viete si predstaviť lepšiu hlavnú hrdinku? Medzi už aj tak šialenými hráčmi stále pôsobí výnimočne. Nezáleží jej na peniazoch, ani sociálnom postavení. Yumekina vášeň je hra. Divoká. Nezmyselná. Hlavne nech ich je veľa. A ešte viac!

Napätie z očakávania, šanca možnej prehry – to sú veci, ktoré postavy vedú priam do extázy. Animácia na niektorých miestach pôsobí až desivo, keď postavy začínajú odhaľovať svoju pravú tvár. Energia zo stávok vás pri tomto anime celkom pohltí. Práve jej nákazlivosť zakrýva drobné chyby.

Ako bolo naznačené v úvode, najzreteľnejším nedostatkom je opakovanie. Každá epizóda ma pomerne rovnaký priebeh. Predstavujú sa nové pravidlá hier, taktiky a úskoky, pričom v každej epizóde ide o porazenie nového mini-bossa, až kým sa nedostanete k väčším rybám v rybníku. Kakegurai sa nesnaží podať zložitý príbeh plný odbočiek, či prepracovaný vývoj postáv. To všetko by len brzdilo potenciál tohto anime.

„Animácia na niektorých miestach je až desivá.“

Kakegurai je úžasné v tom, že vie diváka vtiahnuť do centra stávok a vyvolať ten chorobný ošiaľ, ktorý prežívajú postavy počas hazardovania. Ostatne, koniec naznačuje, že druhá séria, ktorá je už mimochodom ohlásená, nám príbeh tak či tak  prinesie.

Aký je celkový dojem? Za mňa Kakegurui patrí k najlepším anime 2017, ktoré som za celú sezónu videla. Konečne zas niečo originálne a nevšedné, miestami dokonca zábavné. Dúfam, že v sebe máte toho blázna, ktorý si túto jazdu užije rovnako ako ja.


Druhá séria Kakegurui XX

Školská rada je rozpustená a chystá sa nová dávka hazardu a bitiek o celú školu. Druhá séria Kakegurui prináša nových hráčov a ďalšie nepredvídateľné stávky. Ako sa bude dariť našej kráľovnej hazardu?

Prečítaj si recenziu na Kakegurui XX.

Tento článok napísal:
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Všetky články tohto autora
Napíš komentár

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Tento článok napísal: Veronika Šašalová

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?