• Search
  • Lost Password?

Corpse Party Tortured Souls: Najbrutálnejšie anime skutočne potrápi

Jeden z najznámejších hororov vôbec je práve Corpse party. Veríte na zázračné kúzla a rituály? Skupina mladých študentov sa tak rozhodne spečatiť svoje priateľstvo. To ešte netušili, že tento sľub nebude nadarmo. Poďme sa pozrieť, ako dopadla adaptácia rovnomennej hry!

Nepodarený rituál ich presúva v čase a priestore do školy, ktorá predtým stála na tom mieste. Hovorí sa, že sa v nej stala brutálna vražda detí a ich zmučené duše stále bažia po spravodlivosti.

Ak chcú prežiť, budú musieť vyriešiť viac ako zabitie štyroch malých detí. Hlavne keď smrť sa pomaly blíži…

Prvú otázku, ktorú by sme si mali položiť je, či Corpse Party vzbudzuje strach. Hmm, skôr čaká na slabé dušičky po dobrom obede a dúfa, že ho vyklopia naspäť. Corpse party naozaj mučí, ale nie svojou desivosťou. Klasický problém týchto hororov je krátky čas a priveľa postáv. Anime má len štyri OVA, takže značne redukuje možnosti spoznať všetky postavy.

„Prečo mám súcitiť s postavou, ktorú nepoznám?“

Z môjho pohľadu sa anime zameralo skôr na stereotypné postavy. Tie zaujímavé, ako chalan, ktorý si „výlet“ do pekla užíva foteným vnútorností, potom pôsobia ako vsuvky, úbohé kulisy na dotvorenie atmosféry.

Celkovo viacerí hrdinovia boli vytvorení len na pompézne predstavenie mučení a vrážd.  Divákovi sa tak pokúša hrať na psychiku. Ja sa na to pozerám s chladným pohľadom: „Prečo mám súcitiť s postavou, ktorú nepoznám? Umri už a poďme ďalej…“ Dá sa povedať, že najlepšia je prvá časť, keď stále neviete, o čo ide. Zimomriavky pri každom pohybe. Vyskočí niečo na ňu? Zabijú ju? Des vás drží doslova na každom kroku.

„Čoskoro sa naučíte, na akom princípe Corpse Party funguje.“

Chybou tohto anime je, že časom donúti, zvyknúť si na vraždy a krv. Čoskoro sa naučíte, na akom princípe funguje ich hra, takže pocit prekvapenia sa stráca. Corpse Party je vážne len „Krvavá párty“ a s pravým hororom má pramálo spoločné.

Stáva sa z neho nechutné dielo, ktoré nemá čo by ponúklo divákovi. Keďže je to staršie dielo, jediný zaujímavý moment som mala vyspoilerovaný – práve ten, ktorý ma to donútil anime pozerať a dúfať, že sa v podobnom duchu odohrá celé dielo.

Hodnotenie:

Príbeh3 z 10 (Zlé)
Postavy3 z 10 (Zlé)
Chytľavosť4 z 10 (Nič moc)
Animácia5 z 10 (Priemerná)

Iste, ak si to pustíte večer o polnoci, za úplnej tmy, atmosféru a strach si dotvoríte sami. Ak máte na to nervy, odporúčam. Možno budete menej sklamaní, ako som bola ja. Za mňa nudný dej, stereotypné či žiadne charaktery, prikrátky čas na vzbudenie poriadneho strachu či empatie. Ak ste ešte nevideli, oblúkom sa vyhnite.

Written by
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Či je to klasika, fantastika, alebo detektívka, venujem sa všetkému. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

View all articles
Leave a reply

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Written by Veronika Šašalová

Follow us

Proactively formulate resource-leveling imperatives through alternative process improvements.