• Search
  • Lost Password?

Cheating craft je akčná paródia japonského školského systému

Všetci sa v škole delíme na poctivcov a lotrov. Jedni sa učia, druhí používajú ťaháky. Vo svete Cheating craft študenti dotiahli podvádzanie až za hranicami ľudskej predstavivosti. Vitajte v utopickej budúcnosti, kde známka z testu, určí váš budúci život.

Ako by ste obstáli, keby škola presne určila, či skončíte v blahobyte alebo na okraji ľudskej spoločnosti? Pod takýmto nátlakom študenti každý deň bojujú o každý bod.

Áno,  škola je ľahká ak patríte k „učenlivým typom“, no ak je vašou jedinou zbraňou podvádzanie, musíte využiť všetko, čo je vo vás. Veď budete čeliť zraku podozrievavých profesorov.

Cheating craft je určite vítaná zmena pri všetkých tých romantických komédiách. Bežný námet, ako podvádzanie na školách, je tu potiahnutý do absurdity. Keď sa zamyslíte nad školským systémom v Japonsku, asi to bola len otázka času, kedy sa takéto dielo objaví.

Je škoda, že komédia nakoniec išla viac po vizuálnej stránke, ako po deji a postavách. Divoké skúšky pripomínajú Naruta v novom sexi kabáte. Na podvádzanie totiž nepotrebujete priveľa umu, skôr dobrú dávku mágie a techniky. Máme tu chlapíka, čo sa hrá s ohňom, hmyzom, používa struny. Ukradnutý a prerobený koncept, ktorý sme už videli aj predtým.

„Prví diely Cheating craft sú skutočne zábavné.“

Cheating craft potreboval dobré postavy, ale vo víre bojov vlastne nikto nevyniká. Strach z toho, že skončíte ako odpad na ulici sa z diela vytratil už po pár minútach. Áno, ani v novšom Kakegurui nemôžeme hovoriť o skvelom prepracovaní charakterov postáv, ale to anime má tak skvelú atmosféru, animáciu a plynulosť, až ho chcete dopozerať.

Cheating craft spadne to víru stereotypnosti a nudnosti a stále si hovorím, že to mohlo byť skvelé anime, keby sa ho chytila zvrátenejšia duša. Ak ste ho ešte nevideli, o veľa neprichádzate. Navyše anime asi dosť vypustilo, z pôvodnej predlohy, pretože koniec celej série vlastne vyústil do nečakanej romantickej scény, ku ktorej dovtedy neviedli žiadne náznaky. Alebo to snáď bol nábeh do možnej druhej série? Prosím, nie…

Written by
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Či je to klasika, fantastika, alebo detektívka, venujem sa všetkému. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

View all articles
Leave a reply

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Written by Veronika Šašalová

Follow us

Proactively formulate resource-leveling imperatives through alternative process improvements.