• Posvieťme si na to!

Cheating craft je akčná paródia japonského školského systému

Všetci sa v škole delíme na poctivcov a lotrov. Jedni sa učia, druhí používajú ťaháky. Vo svete Cheating craft študenti dotiahli podvádzanie až za hranicami ľudskej predstavivosti. Vitajte v utopickej budúcnosti, kde známka z testu, určí váš budúci život.

Ako by ste obstáli, keby škola presne určila, či skončíte v blahobyte alebo na okraji ľudskej spoločnosti? Pod takýmto nátlakom študenti každý deň bojujú o každý bod.

Áno,  škola je ľahká ak patríte k „učenlivým typom“, no ak je vašou jedinou zbraňou podvádzanie, musíte využiť všetko, čo je vo vás. Veď budete čeliť zraku podozrievavých profesorov.

Cheating craft je určite vítaná zmena pri všetkých tých romantických komédiách. Bežný námet, ako podvádzanie na školách, je tu potiahnutý do absurdity. Keď sa zamyslíte nad školským systémom v Japonsku, asi to bola len otázka času, kedy sa takéto dielo objaví.

Je škoda, že komédia nakoniec išla viac po vizuálnej stránke, ako po deji a postavách. Divoké skúšky pripomínajú Naruta v novom sexi kabáte. Na podvádzanie totiž nepotrebujete priveľa umu, skôr dobrú dávku mágie a techniky. Máme tu chlapíka, čo sa hrá s ohňom, hmyzom, používa struny. Ukradnutý a prerobený koncept, ktorý sme už videli aj predtým.

„Prví diely Cheating craft sú skutočne zábavné.“

Cheating craft potreboval dobré postavy, ale vo víre bojov vlastne nikto nevyniká. Strach z toho, že skončíte ako odpad na ulici sa z diela vytratil už po pár minútach. Áno, ani v novšom Kakegurui nemôžeme hovoriť o skvelom prepracovaní charakterov postáv, ale to anime má tak skvelú atmosféru, animáciu a plynulosť, až ho chcete dopozerať.

Cheating craft spadne to víru stereotypnosti a nudnosti a stále si hovorím, že to mohlo byť skvelé anime, keby sa ho chytila zvrátenejšia duša. Ak ste ho ešte nevideli, o veľa neprichádzate. Navyše anime asi dosť vypustilo, z pôvodnej predlohy, pretože koniec celej série vlastne vyústil do nečakanej romantickej scény, ku ktorej dovtedy neviedli žiadne náznaky. Alebo to snáď bol nábeh do možnej druhej série? Prosím, nie…

Tento článok napísal:
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Všetky články tohto autora
Napíš komentár

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Tento článok napísal: Veronika Šašalová

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?