• Posvieťme si na to!

Beautiful Bones -Sakurako’s Investigation mieša geniálnosť Sherlocka a Kosti

Sakurako je akási kombinácia Sherlocka Homlesa, Monka a Kosti (zo seriálu Bones) len v pôvabnom prevedení. Ako správny génius nemá vyvinuté sociálne cítenie či zmysel pre taktnosť a priateľstvo.

Jej jedinými spoločníkmi sú jej stará mama a mladý chlapec, ktorý tvorí jediné spojenie medzi ňou a reálnym svetom. Jej posadnutosť kosťami  ich často zavedie až k nevyriešeným prípadom vrážd, ktoré si nutne žiadajú jej znalosti.

Čo epizóda, to nový prípad. Lenže otázkou ostáva, ako sa dve tak nekompatibilné duše detektívky a mlaďasa dostali k sebe?

Ak ste fanúšikmi týchto bláznivých detektívov bez emócií, Sakurako si obľúbite. Jej chladná povaha hraničí s detskou naivitou i krutosťou, ktorú si sama neuvedomuje. Čo sa týka príbehu, je to trochu horšie.

Vytvoriť poriadny mysteriózny príbeh od polky série je skrátka nemožné. A vyšetrovanie vraždy na dvadsať minút? Nie, to skrátka nefunguje, ale jednotlivé časti sú sami o sebe zábavné. Po ich dopozeraní sa vám pravdepodobne, ako mne, nevybaví už jediná scéna. Ale začala som sa sama seba pýtať, či to vadí. Sakurako je anime na večer, keď už nemáte na nič náladu a chcete len niečo nenáročné po dlhom dni.

„Sakurako funguje ako poviedková knižka.“

Sakurako-san no Ashimoto ni wa Shitai ga Umatteiru funguje ako poviedková knižka, ktorú si chcete prečítať pre dobrú atmosféru, sympatické postavy, o ktorých sa chcete dozvedieť viac. Budete ho sledovať pre dôvody, ktoré ľudia mali k zločinu, no najmä budete pozorovať Sakurako a jej reakcie na svet, pretože v nej budete chcieť vidieť ľudskosť, ktorá predsa niekde byť musí.

Toto anime má v sebe to čaro, ktoré si vie udržať diváka, navyše má vážne peknú animáciu. Ak práve nie ste naladení na niečo prehnane hĺbavé, Sakurako je fajn detektívka na večer.

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Chceš sa podeliť o svoje dojmy z anime? Akú postavu detektíva z anime miluješ najviac? Napíš mi do komentárov. Odpovedám a teším sa na všetky názory!

Tento článok napísal:
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Všetky články tohto autora
Napíš komentár

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Tento článok napísal: Veronika Šašalová

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?