• Posvieťme si na to!

Another: Škola hrôz a nespútaného hororu

To, čo sa začalo ako žart, je teraz nočnou morou. S novým spolužiakom sa spustila aj kliatba, ktorá visí nad celou triedou. Ako to, že začali vraždy? Recenzia mysteriózneho anime Another len pre vás! Ukážem vám, prečo sa báť mŕtvych.

Nikto nevie, prečo sa to stalo. Isté je len to, že to začalo smrťou deviataka. Spolužiaci i tak do triedy pridali lavicu navyše, keď v tom niekto z triedy vykríkol: ,,To je on. Pozrite! Nie je mŕtvy!” To, čo sa začalo ako krutý žart, teraz končí vraždami.

Ak do triedy príde nový žiak a v triede chýba lavica, žiaci umierajú za záhadných okolností. Kouichi Sakakibara mal svoju lavicu prichystanú, ale počty aj tak nesedia. Medzi nami sedí mŕtvy!

Another bolo svojho času jedno z najlepších mysterióznych anime, ktoré som videla. Ja pravda, že nedokázalo vo mne vyvolať také silné emócie ako napríklad Jigoku Shoujo, ale musím pochváliť zápletku, ktorá skutočne stála za prešetrenie. Po prvýkrát som vôbec neuhádla pravdu! V celom scenári som našla jedinú chybičku, ale nie je to nič, s čím by som nedokázala zmieriť.

Postavy sú trochu ploché a pripravte sa na to, že väčšina je viac menej do počtu, teda obete na krásne krvavé scény ich strašného prekliatia. Kouichi Sakakibara, hlavný hrdina, je bohužiaľ trochu otravný. Na prvý pohľad úbohý ťuťmák, ale má svoje svetlé chvíľky a vo väčšinu času som s ním nemala problém, narozdiel od protagonistu Ousama Game.

„Another bolo svojho času jedno z najlepších mysterióznych anime.”

Určite sa môžete tešiť na záhadnú Misaki Mei, ktorú už poznáte z plagátov. Temná a záhadná študentka vás prekvapí svojou povahou a v tomto žánre sa stáva s jednou z najskeptickejších hrdiniek, ktorej budete skutočne držať palce, aby masaker prežila. Za mňa palec hore.

Kresba je ďalším kladom Another. Nehrozí, že by ste si postavy mýlili a obzvlášť sa mi páčilo, ako realisticky bol vykreslený obchod s bábikami. Desivo a nádherne zároveň. Presne v tomto duchu sa nesie aj atmosféra celého filmu.

Vďaka len dvanástim epizódam vás tvorcovia nenaťahujú dlhými zbytočnosťami. Každá scéna má svoje miesto, buď v príbehu, alebo aspoň v dobrom efekte. A tým sa dostávame ešte k téme krvi. Áno, bude jej tam dosť. Nie ako v Efen lied, ani Blood C, nič pri čom by ste nemohli zjesť misu hranolčekov, ale odporúčam hlavne necenzurovanú verziu…

Tento článok napísal:
Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Všetky články tohto autora
Napíš komentár

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
Tento článok napísal: Veronika Šašalová

Veronika Šašalová

Milujem dobré príbehy a hľadám ich všade. V knihách, hrách, filmoch, anime, komiksoch aj na internete. Už desať rokov blogujem, som jednou z autoriek Protipólu a knihy L3g3ndy. Písala som pre portál Čítaj.to a momentálne ma nájdete na stránke Imaginaria.sk.

Skúste ma nájsť na:

Stratená v tomto pretechnizovanom svete som nikdy nenašla sociálnu sieť, na ktorej by som vydržala. Nechcete si nájsť čas a napísať mi list?