Another | Škola hrôz a nespútaného hororu

To, čo sa začalo ako žart, je teraz nočnou morou. S nový spolužiakom sa spustila aj kliatba, ktorá visí nad celou triedou. Ako to že začali vraždy? Recenzia mysteriózneho anime Another len pre vás! Ukážem vám, prečo sa báť mŕtvych.

„Škola je už sama o sebe strašné miesto, nie to ešte, keď ho stíha diabolská kliatba.“

Nikto nevie, prečo sa to stalo. Isté je len to, že to začalo smrťou jedného z deviateho ročníka.

Možno to bol žart, možno odmietli prijať smrť, do triedy pridali lavicu navyše, keď v tom niekto z triedy vykríkol: ,,To je on. Pozrite! Nie je mŕtvy!“

To, čo sa začalo ako krutý žart, teraz končí vraždami. Ak do triedy príde nový žiak a v triede chýba lavica, žiaci umierajú za záhadných okolností.

Kouichi Sakakibara však svoju lavicu mal prichystanú, tak ako to, že počet nesedí? Jednoduchá odpoveď, medzi žiakmi sedí jeden, čo je mŕtvy!

Another je jedno z najlepších mysterióznych anime, aké som kedy videla. Ja pravda, že nedokázalo vo mne vyvolať také silné emócie ako napríklad Jigoku Shoujo, ale musím pochváliť úžasný príbeh s mysterióznou zápletkou.

Po prvýkrát som vôbec neuhádla pravdu! V celom scenári som našla jedinú chybičku, ale nie je to nič, s čím by som nedokázala zmieriť.

„Vďaka len dvanástim epizódam vás tvorcovia nenaťahujú dlhými zbytočnosťami, každá scéna má svoje miesto.“

Postavy sú trochu ploché a pripravte sa na to, že väčšina je viac menej do počtu- obete na krásne krvavé scény ich strašného prekliatia. Kouichi Sakakibara, ako to hlavný hrdina, je (ako to býva) trochu otravný, na prvý pohľad úbohý ťuťmák, ale má svoje svetlé chvíľky a vo väčšinu času som s ním nemala problém.

Mojou najobľúbenejšou postavou sa stala Misaki Mei, ktorá ma fascinovala už z plagátov. Temná a záhadná, a hlavne veľmi príjemná. Jedna z dievčenských hrdiniek, ktoré nebude mať chuť zakopať. Vždycky ma dokázala niečim šokovať a v konečnom dôsledku sa ukázala byť šikovnejšia a rozvážnejšia než celý zvyšok triedy. Za mňa palec hore.

„Obzvlášť sa mi páčilo, ako realisticky bol vykreslený obchod s bábikami. Desivo a nádherne zároveň.“

Kresba je ďalším kladom Another. Nehrozí, že by ste si postavy mýlili a obzvlášť sa mi páčilo, ako realisticky bol vykreslený obchod s bábikami. Desivo a nádherne zároveň. Ako atmosféra celého filmu.

Vďaka len dvanástim epizódam vás tvorcovia nenaťahujú dlhými zbytočnosťami, každá scéna má svoje miesto, buď v príbehu, alebo aspoň dobrom efekte. A to ma privádza na téme krvi. Áno, bude jej tam dosť. Nie ako v Efen lied, ani Blood C, nič pri čom by ste nemohli zjesť misu hranolčekov, ale odporúčam hlavne necenzurovanú verziu

Lost Password